+90-212-706-1111     |     Trump Towers 2606 Mecidiyeköy - İstanbul

istanbul ceza avukatları

İstanbul Ceza Avukatı

İstanbul ceza avukatı olarak uzun yıllardır ceza hukuku ve ceza usul hukuku konularında uzmanlaşan Atamer Hukuk Bürosu, 20 yıla yakın mesleki tecrübesi olan Av. İlker Atamer‘in yöneticiliğinde faaliyet göstermektedir. Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu alanlarında uzmanlaşan hukuk büromuz asliye ceza mahkemesi ve ağır ceza mahkemelerinde temsil ve savunma hizmetleri vermektedir. Ceza avukatı, İstanbul gibi büyük şehirlerde dahi bulunması hayli zor bir avukat türüdür.  Zira, gerçekten ceza hukuku alanında uzmanlaşan avukat sayısı son derece azdır. Özellikle internette ceza hukuku konusunda profesyonel destek arama işi bazen çok daha zor olmaktadır. Mesleğe yeni başlayan ve hiç tecrübesi olmayan avukatların bile rahatlıkla “ceza avukatı” ünvanını kullandığı görülmektedir.  Ayrıca ceza hukuku tecrübesi olmayan kişilerin ceza hukuku alanında uzman olduğunu iddia edebilmektedir. Dolayısıyla ceza hukuku gibi hassas bir alanda internette ceza avukatı ararken dikkatli olunmasını öneriyoruz.

Ceza Avukatı Arama

Dolayısıyla internette “ceza avukatı arıyorum” yazıp arama yapmak veya Google reklamlarına tıklamak yanıltıcı olabilmektedir. Dolayısıyla ceza avukatı arama yaparken yalnızca gelen sonuçlara bakmak yerine ayrıca avukatın öz geçmişine bakılması yerinde olacaktır. Eğer avukatın sitesinde CV bulunmuyorsa bu duruma ihtiyatlı yaklaşmak gerekir. Zira bir hukukçunun hangi yıl hangi hukuk fakültesinden mezun olduğu, kaç yıllık tecrübesinin olduğu önemlidir. Eğer avukatın eğitim ve mesleki çalışmalar bilgisi internet sitesinde yer almıyorsa dikkatli olunması gerekmektedir.

Atamer Hukuk Ceza Avukatları

İstanbul ceza avukatları olarak faaliyet gösteren Atamer ceza avukatı ekibi, farklı şehirlerde hukuki destek sunmaktadır. İstanbul, ceza avukatı bulma bakımından kuşkusuz büyük bir şehir. Ancak gerçek anlamda ceza hukuku alanında tecrübeli avukat sayısı İstanbul’da dahi çok az sayıdadır. Dolayısıyla ceza hukukçusu arayan kişilerin, avukatların eğitim vb meslek detaylarına bakması önemlidir. Avukatın mezun olduğu okul, kaç senelik tecrübesi olduğu, ceza hukuku alanında hangi çalışmalar yaptığı önemlidir. Ceza hukuku desteği arayışında olan kişilerin yanlış avukat seçim, yalnızca zaman veya para kaybına neden olmayacaktır. Ayrıca ceza davasının aleyhe sonuçlanması ve mahkumiyet alınması riski gündeme gelecektir. Çalışmak istediğiniz avukatın hangi hukuk fakültesinden, ne zaman mezun olduğu, kaç yıllık mesleki tecrübesi olduğu, ceza hukuku alanında ne tür çalışmalar yaptığı, kaç davada görev aldığı gibi bilgilere bakılması halinde İstanbul ceza avukatı veya İstanbul ağır ceza avukatı ararken yanılma ihtimali düşecektir.

İstanbul Ceza Avukatları ile Profesyonel Savunma

Örneğin ceza hukukunda istinaf başvurusu ve temyiz başvurusu son derece kritik yasal yollardır. Bu başvuruların tecrübeli bir avukat tarafından yapılması başarı şansını artıracaktır. Aynı şekilde suç işlemiş ancak pişmanlık duyan kişilerin en az ceza alması bakımından tecrübe önemlidir. Ayrıca hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi beraate yakın kararlar da yine uzman avukat desteği gerektirebilmektedir.

Atamer Hukuk Bürosu ifade, sorgu ve savunma gibi ceza hukuku işlemlerinde avukatlık hizmetleri yürütmektedir. Hukuk büromuz, başta İstanbul olmak üzere diğer şehirlerde ceza hukuku alanında danışmanlık ve savunma  desteği sunmaktadır. Atamer Avukatlık Bürosu, İstanbul ceza avukatı olarak ayrıca İstanbul dışında da avukatlık hizmetleri vermektedir. Hukuk büromuz, gerek müşteki/katılan temsili gerekse şüpheli/sanık savunması alanında 20 yıla yaklaşan tecrübeye sahiptir.  Hukuk Büromuz ayrıca yabancı müvekkillerine de ceza hukuku alanında danışmanlık ve savunma  hizmetleri sunmaktadır. Ceza davalarının yanında ayrıca soruşturma alanında da şikayetçi/şüpheli vekili olarak ceza hukuku hizmetleri tarafımızca sağlamaktadır. İstanbul ceza avukatları olarak Atamer Hukuk Bürosu ile çalışmak isteyen kişiler iletişim sayfamızdaki telefon veya e-posta adresinden bize ulaşabilirler.

5 Yorum

 1. İnci

  Merhaba,

  Benim babamın 2 yıldır devam eden bir mahkemesi vardı ve geçtiğimiz hafta 2 yıl 6 ay ceza verildi temyiz yolu açık olmak üzere. 6 yaşında parkta oynayan bir çocuğa cinsel istismar gerekçesiylr çocuğun babası babamı darp etti. Babamda darp edildiği ve iftira nedeniyle dava açtı. İlk duruşmada çocuk herhangi bir cinsel istismar olmadığını söylemiş mahkemede bu nedenle ertelenmişti. 2.duruşmada ise çocuk beyanını değiştirerek taciz ettiğini iletmiş, mahkeme 3. Ertelenmiş ve sonuç olarak yukarıda yazılı sonuçlanmış. Darp eden kişiyr de para cezaso verilmiş. Temyize gidecek babam ama bizi bu konuda nasıl yönlendirirsiniz

 2. Halime

  Merhaba eşim göçmen kaçakçılığı ve rüşvet suçundan içeri alındı ancak mahkeme hiçbir delil bulamadı 10 ay yattı ve tahliye oldu , 5 gün sonra tekrar yakalama kararı çıktı , elim gidip teslim olmadı çünkü beklenen bir ses analizi raporunda eşimin suçsuz olduğu anlaşılacağı için rapor gelmeden teslim olmak istemedi. Bugün mahkeme oldu ve mahkemesi Edirne de ancak biz Kahramanmaraş ta ikamet ediyoruz. Mahkemeye gitmedi yakalama kararını mahkemeye katılmadığı için kaldırmamış olabilir mi? Yani eşimle birlikte yakalanan kişileri 10 gün sonra tekrar tahliye etmişti. Biz de yakalama kararını kaldırır beklentisine girmiştik olmadı, neden böyle olmuştur sizce … şimdiden teşekkürler

  1. Av. İlker Atamer

   Yakalama kararının içeriğini bilmek gerekiyor. Yakalama kararı tutuklamaya yönelik de olabilir sanığın ek savunmasının veya beyanının alınacağı halde ve vareste tutulma kararı olmadığı halde duruşmalara katılmadığı için de verilmiş olabilir.

 3. Xyz

  İlker bey merhaba, ozelhayat gizliligi ifşa ve tehdit sucu ile karakola goturuldum. Ifadem ve cep telim alindi .birkacgun sonra cep telimi teslim almak icin karakola gittim sucu sabit olan….. kisi ilgili mesaj goruntuleri ekte mevcut yazili bilgisayar ciktisi bir kagida imzam alinarak telefonum teslim edildi. (belgeyi imzalamadan alamazsin teli dendi teli alabilmek icin bende imzaladim ). Kagidin ve eklerin tarafima bir kopyasini teslim etmelerini istedim veremeyiz dendi…Ayrica savciligada gondermedik zaten telini ve icerikleri gondersek daha buyuk bela acilirdi basina dendi… sizin yazilari izi okudugumda uygulamanin hata icerdigi kanatti olustu bende bir hak kaybi yada sucu ustlenme kabullenme vb ile ceza almayi kabullendigim kanisi olusturuldugu ve haklarimi koruyamama endisesindeyim .bilgilendirmenize ihtiyacim var, Saygilar.

  1. Av. İlker Atamer

   Cep telefonununa el konulmasının ve incelemesinin sıkı usul şartları mevcuttur. CMK’ya aykırı şekilde telefon incelemesi yapıldıysa bulunacak delil hukuka aykırı olacaktır. Konun detaylı analizi için bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yorum Yaz

error: Kopya koruması engeli!