+90-212-706-1111     |     Trump Towers 2606 Mecidiyeköy - İstanbul

istanbul ceza avukatları

İstanbul Ceza Avukatı

İstanbul ceza avukatı olarak uzun yıllardır ceza hukuku ve ceza usul hukuku konularında uzmanlaşan Atamer Hukuk Bürosu, 20 yıla yakın mesleki tecrübesi olan Av. İlker Atamer‘in yöneticiliğinde faaliyet göstermektedir. Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu alanlarında uzmanlaşan hukuk büromuz asliye ceza mahkemesi ve ağır ceza mahkemelerinde temsil ve savunma hizmetleri vermektedir. Ceza avukatı, İstanbul gibi büyük şehirlerde dahi bulunması hayli zor bir avukat türüdür.  Zira, gerçekten ceza avukatı olarak uzmanlaşan avukat sayısı son derece azdır. Özellikle internette ceza avukatı arama işi bazen çok daha zor olmaktadır. Mesleğe yeni başlayan ve hiç tecrübesi olmayan avukatların bile hiç çekinmeden “ceza avukatı” ünvanı kullanıp ceza hukuku alanında uzman olduğunu iddia edebilemektedir. Dolayısıyla ceza hukuku gibi hassas bir alanda internette ceza avukatı ararken dikkatli olunmasını öneriyoruz. Dolayısıyla internette sadece “ceza avukatı arıyorum” yazıp arama yapmak veya çıkan Google reklamlarına tıklamak yanıltıcı olabilmektedir. Dolayısıyla ceza avukatı arama yaparken yalnızca gelen sonuçlara bakmak yerine ayrıca avukatın özgeçmişine bakılması yerinde olacaktır. Eğer avukatın sitesinde CV bulunmuyorsa, hangi yıl hangi hukuk fakültesinde mezun olduğu, kaç yıllık tecrübeye sahip olduğu ve ne tür mesleki çalışmalar yaptığı bilgisi internet sitesinde yer almıyorsa bu durumda daha dikkatli olunması gerekmektedir.

Atamer Hukuk Ceza Avukatları

İstanbul ceza avukatları olarak faaliyet gösteren Atamer Hukuk ceza avukatı ekibi, farklı şehirlerde soruşturma ve ceza davalarında hukuki destek sunmaktadır. İstanbul, ceza avukatı bulma bakımından kuşkusuz büyük bir şehir. Ancak gerçek anlamda ceza avukatı niteliğini haiz ve ceza hukuku alanında tecrübeli avukat sayısı İstanbul’da dahi çok az sayıdadır. Dolayısıyla ceza avukatı arayan kişilerin, avukatın mezun olduğu okulu, kaç senelik avukat olduğunu ve ceza hukuku alanında ne tür çalışmalar yaptığını sorgulaması yerinde olacaktır. Ceza avukatı arama niyetinde olan kişilerin yanlış avukat seçimi yapması yalnızca zaman veya para kaybına neden olmayacaktır. Ayrıca ceza davasının aleyhe sonuçlanması ve mahkumiyet alınması riski gündeme gelecektir. Çalışmak istediğiniz avukatın hangi hukuk fakültesinden, ne zaman mezun olduğu, kaç yıllık mesleki tecrübesi olduğu, ceza hukuku alanında ne tür çalışmalar yaptığı, kaç davada görev aldığı gibi bilgilere bakılması halinde İstanbul ceza avukatı veya İstanbul ağır ceza avukatı ararken yanılma ihtimali düşecektir.

ceza avukatı istanbul

Ceza Avukatları ile Profesyonel Savunma

Atamer Hukuk Bürosu ifade, sorgu ve savunma gibi ceza hukuku işlemlerinde tecrübeye dayalı danışmanlık ve avukatlık hizmetleri yürütmektedir. Hukuk büromuz, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çok sayıda farklı ilinde danışmanlık ve savunma gibi ceza hukuku konularında hukuk desteği sunmaktadır. Atamer Hukuk Bürosu, İstanbul ceza avukatı olarak savunma desteği vermenin yanında İstanbul dışında bulunan müvekkillerine de avukatlık hizmetleri vermektedir. Hukuk büromuz, gerek müşteki/katılan temsili gerekse şüpheli/sanık savunması alanında 20 yıla yaklaşan ceza hukuku tecrübesi ile müvekkillerine hukuki destek sağlamaktadır. Atamer Hukuk Bürosu ayrıca yabancı müvekkillerine de ceza hukuku alanında danışmanlık, savunma  ve temsil hizmetleri sunmaktadır. Hukuk büromuz, ceza davalarının yanında ayrıca ceza soruşturmaları alanında da şikayetçi ve şüpheli vekili olarak da ceza avukatı hizmetleri sağlamaktadır. İstanbul ceza avukatları olarak Atamer Hukuk Bürosu ile çalışmak isteyen kişiler iletişim sayfamızdaki telefon veya e-posta adresinden bize ulaşabilirler.

5 Yorum

 1. İnci

  Merhaba,

  Benim babamın 2 yıldır devam eden bir mahkemesi vardı ve geçtiğimiz hafta 2 yıl 6 ay ceza verildi temyiz yolu açık olmak üzere. 6 yaşında parkta oynayan bir çocuğa cinsel istismar gerekçesiylr çocuğun babası babamı darp etti. Babamda darp edildiği ve iftira nedeniyle dava açtı. İlk duruşmada çocuk herhangi bir cinsel istismar olmadığını söylemiş mahkemede bu nedenle ertelenmişti. 2.duruşmada ise çocuk beyanını değiştirerek taciz ettiğini iletmiş, mahkeme 3. Ertelenmiş ve sonuç olarak yukarıda yazılı sonuçlanmış. Darp eden kişiyr de para cezaso verilmiş. Temyize gidecek babam ama bizi bu konuda nasıl yönlendirirsiniz

 2. Halime

  Merhaba eşim göçmen kaçakçılığı ve rüşvet suçundan içeri alındı ancak mahkeme hiçbir delil bulamadı 10 ay yattı ve tahliye oldu , 5 gün sonra tekrar yakalama kararı çıktı , elim gidip teslim olmadı çünkü beklenen bir ses analizi raporunda eşimin suçsuz olduğu anlaşılacağı için rapor gelmeden teslim olmak istemedi. Bugün mahkeme oldu ve mahkemesi Edirne de ancak biz Kahramanmaraş ta ikamet ediyoruz. Mahkemeye gitmedi yakalama kararını mahkemeye katılmadığı için kaldırmamış olabilir mi? Yani eşimle birlikte yakalanan kişileri 10 gün sonra tekrar tahliye etmişti. Biz de yakalama kararını kaldırır beklentisine girmiştik olmadı, neden böyle olmuştur sizce … şimdiden teşekkürler

  1. Av. İlker Atamer

   Yakalama kararının içeriğini bilmek gerekiyor. Yakalama kararı tutuklamaya yönelik de olabilir sanığın ek savunmasının veya beyanının alınacağı halde ve vareste tutulma kararı olmadığı halde duruşmalara katılmadığı için de verilmiş olabilir.

 3. Xyz

  İlker bey merhaba, ozelhayat gizliligi ifşa ve tehdit sucu ile karakola goturuldum. Ifadem ve cep telim alindi .birkacgun sonra cep telimi teslim almak icin karakola gittim sucu sabit olan….. kisi ilgili mesaj goruntuleri ekte mevcut yazili bilgisayar ciktisi bir kagida imzam alinarak telefonum teslim edildi. (belgeyi imzalamadan alamazsin teli dendi teli alabilmek icin bende imzaladim ). Kagidin ve eklerin tarafima bir kopyasini teslim etmelerini istedim veremeyiz dendi…Ayrica savciligada gondermedik zaten telini ve icerikleri gondersek daha buyuk bela acilirdi basina dendi… sizin yazilari izi okudugumda uygulamanin hata icerdigi kanatti olustu bende bir hak kaybi yada sucu ustlenme kabullenme vb ile ceza almayi kabullendigim kanisi olusturuldugu ve haklarimi koruyamama endisesindeyim .bilgilendirmenize ihtiyacim var, Saygilar.

  1. Av. İlker Atamer

   Cep telefonununa el konulmasının ve incelemesinin sıkı usul şartları mevcuttur. CMK’ya aykırı şekilde telefon incelemesi yapıldıysa bulunacak delil hukuka aykırı olacaktır. Konun detaylı analizi için bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yorum Yaz

error: Kopya koruması!