+90-212-706-1111     |     Trump Towers 2606 Mecidiyeköy - İstanbul

skype şantaj

Skype Şantaj

Skype şantaj suçu son dönemde İnternet üzerinden en yaygın işlenen şantaj suçu türleri arasında yer almaktadır. Mağdurun kandırılarak tuzağa düşürülmesi temeline dayanan bu video şantaj suçu gerçekten sofistike bir suç tipidir. Hileli yöntemlerle mağduru tuzağa düşürüp video görüşme sırasında müstehcen görüntüsünü kaydeden fail ardından şantaja başlamaktır. Genel olarak Skype, Whatsapp, Facebook Messenger, IMO ve Hangouts gibi görüntülü konuşma programları araç olarak kullanılmaktadır. Skype şantaj video görüntülerine ek olarak mağdurların video ekran görüntülerinin kullanıldığı da görülmektedir. İngilizce “sextortion” olarak bilinen bu suç tipinde maddi durumu iyi olan kişiler hedef seçilmektedir. Bu suç tipi yaklaşık 10-12 senedir dünyanın farklı ülkelerinden farklı kişiler tarafından işlenmektedir. Bu alanda Türkiye’de 20 yıldır şantaj mağdur dosyaları takibi yapan uzman avukatlar olarak kaleme aldığımız bu makalenin devamında şantaj mağdurlarına yönelik önemli bilgiler ve tavsiyeler bulunmaktadır.

Skype Üzerinden Şantaj

Skype üzerinden şantaj suçu, mağdurun kandırılıp tuzağa düşülerek görüntüsünün alınmasına dayalı olduğu için bazen dolandırıcılık suçuyla karıştırılabilmektedir. Nitekim bazı mağdurlar soyunma tuzaklı şantaj niteliği taşıyan bu suçu görüntülü sohbet dolandırıcılığı olarak isimlendirmektedir. Ancak her ne kadar suçun işlenişinde hile mevcut olsa da bunun internet doladırıcılığı suçuyla ilgisi bulunmamaktadır. Bu suç tanışma, görüntülü konuşma ve kayıt olmak üzere üç aşamada işlenen bir suçtur. Bu tür fotoğraf veya video şantaj suçlarında fail, tuzağa düşürmek istediği kişiye genelde Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde ya da Xing veya Linkedin gibi iş amaçlı sosyal çevre sitelerinde bulmaktadır.

Ardından fail, kurbanı Skype, Whatsapp, Messenger, IMO gibi görüntülü iletişim programlarına davet etmektedir. Bu suç tipinde uzmanlaşan kişiler rastgele hedef seçmek yerine, maddi durumları iyi olan kişileri hedef seçmektedir. Failler, kişilerin meslek ve çalışma durumlarını dikkate alarak hedef seçmektedir. Dolayısıyla, bu tür şantaj suçlarında doktor, pilot, iş adamı gibi profilleri hedef almaktadır. Bu tür internet şantaj suçunda tuzakta kullanılan sahte profil genelde yurt dışında yaşayan yabancı bir kişiye ait olmakta ve İngilizce veya Türkçe iletişim kurulmaktadır. Skype şantaj suçunda olduğu gibi genel olarak diğer video şantaj suçu türlerinde de habersiz çekilmiş video görüntüleri şantaj amaçlı kullanılmaktadır.

Görüntülü Konuşmada Video Kaydı

Video görüntülü Skype şantaj suçunda ilk temasın ardından fail bir süre sohbet yoluyla samimiyet kurmaktadır. Bu yolla mağdurun güvenini kazananan fail sonraki adıma geçmektedir. İkinci aşamada mağdurun özel videosunun kaydedilmesi için görüntülü görüşme teklif edilmektedir. Mağdur Skype veya görüntülü konuşma imkanı sunan benzer bir program ile bir süre sohbet ettikten sonra fail önceden kaydedilmiş bir webcam önünde soyunma video görüntüsünü mağdura canlı gibi izletmektedir. Fail kendisinin kıyafetlerini çıkardığını söyleyip mağdurun da soyunmasını ve cinsel aktivitelerde bulunmasını istemektedir.

Mağdur, failin izlettiği sahte görüntülerin gerçek olduğunu, karşısındaki kadının soyunduğunu sanmaktadır. Kandırılan mağdur kamera karşısında kıyafetlerini çıkartmakta ve mağdurun görüntüleri kaydedilmektedir. Mağdurun görüntülerini kaydeden şantajcı, görüntüleri yayınlamamak için kendisine para ödemesi gerektiğini söyleyerek tehditlere başlamaktadır. Talep edilen rakamlar genelde 1.000 ila 10.000 Euro arasında olmaktadır. Fakat kurban para ödedikçe yeniden ve rakam artırılarak para istenmeye devam edilmektedir. Dolayısıyla failin sözlerine inanıp şantaj parası ödemek kesinlikle çözüm olmamaktadır.

Skype Şantajında Görüntü Paylaşma Tehdidi

Şantaj faili şantaja başlamadan mağdurun Facebook ve Instagram gibi sitelerdeki arkadaş listesini kopyalamaktadır. Bu nedenle şantaj sonrasında mağdur sosyal medya hesaplarını kapatsa bile bu çözüm olmamaktadır. Fail kaydettiği görüntüyü mağdurun arkadaş listesinde bulunan kişilere özellikle aynı soyadı taşıyanlara veya mağdurun işyerine göndermekle de tehdit edebilmektedir. Skype üzerinden şantaj suçunda, aynen Whatsapp video şantaj suçunda olduğu gibi şantaj suçu mağduru para ödemeyi reddederse fail gerçekten mağdurun görüntüsünü Youtube üzerinden yayınlamakta veya mağdurun arkadaş listesine kişilere göndermektedir. Eğer mağdur istenen parayı gönderirse yayınlanan video asla silinmemektedir. Bir süre sonra tekrar ve daha yüksek miktarlarda yeniden para istenmektedir. Bitcoin şantaj suçu türü suçlarda ise aynı şekilde görüntü paylaşımı tehdidi bulunmakta ancak ödeme Bitcoin yoluyla istenmektedir.

Bulgaristan Şantaj ve Fas Şantajı

Skype video şantaj suçlarında failler genelde yabancı numara kullanmaktadır. Ödemeler ise Bulgaristan, Fas (Morocco), Fildişi Sahili (Ivory Coast) veya  Türkiye’de bulunan bir isme istenmektedir. Faillerin Bulgaristan veya Hollanda telefon numaraları kullanmaları mutlaka yurt dışında oldukları manasına gelmemektedir. Yabancı numara kullandığı halde Türkiye’de yakalattığımız bazı şantaj failleri de mevcuttur.

Skype Şantaj ve Western Union ile Para İstenmesi

Video şantaj suçlarında eğer mağdur tehdit ve şantajlara boyun eğerse tekrar ödeme istenmektedir. Video ile şantaj suçunda ekseriyetle Western Union, UPT veya RIA ile isme ödeme yapılması talep edilmektedir. Eğer mağdur, şantaja boyun eğer ve ödeme yaparsa, fail bir süreliğine tehditlerine son vermektedir. Ancak fail bir süre sonra yeniden ödeme talep etmeye devam etmektedir. Bu tür suç tipiyle tuzağa düşürülen kişiler bir şekilde faili oyaladıktan sonra vakit kaybetmeden bu tür suçlarda uzmanlaşmış bir bilişim avukatı olarak bize başvurabilirler.

Hangouts, IMO ve Messenger Şantaj Suçları

Skype video şantaj suçları Skype ve Whatsapp dışında başka programlar üzerinden de işlenmektedir. Bunlarında başında ayrıca ve aynı yöntemle Messenger, IMO, Connected ve Hangouts gelmektedir. Kullanılan program farklı olsa dahi kullanılan yöntem ve teknik aynıdır. Mağdura soyunan kadın videosunu inandırıcı bir şekilde canlı bir görüntü gibi gösterilmektedir. Bu sayede gördüğünü canlı görüntü sanan mağdur kandırılmakta ve soyunması sağlanmaktadır. Ardından da IMO şantaj suçu veya Messenger şantaj suçları işlenmektedir.

Skype Video Şantajı Tuzağına Düşmemek İçin

1- Hiç tanımadığınız kişilerden gelecek tanışma veya arkadaşlık tekliflerini ve şüpheli temas girişimlerini kabul etmeyin.

2- Hiç tanımadığınız kişilerle webcam, Whatsapp veya Messenger tarzı uygulamalarla kameralı sohbet yapmayın. Müstehcen fotoğraf veya video paylaşmayın, özel bilgilerinizi göndermeyin.

3- Skype, Whatsapp, Messenger, IMO ve benzeri programlarla yapılan görüşmelerde görüntülerin kayda alınabileceğini unutmayın. Kaydı yapılan görüntü ve seslerin daha sonra şantaj malzemesi olabileceğini unutmayın. Dolayısıyla bu tür müstehcenlik içeren görüntü vermekten ve konuşma yapmaktan kaçının.

4- Yeni tanıştığınız kişilere meslek veya özel hayatınızla ilgili özel bilgiler vermeyin.

5- Sosyal medya veya sosyal çevre sitelerinde arkadaş listenizi herkese açık hale getirmeyin.

6- İnternette gördüğünüz bir profilin göründüğü gibi olmayabileceğini veya tamamen sahte bir hesap olabileceğini unutmayın.

Şantaja Karşı Ne Yapmalı

Yıllardır şantaj bu alanda çalışan avukatlar olarak şantaj yapılıyor ne yapmalıyım sorusuyla sık karşılıyoruz. Bu itibarla  şantaja uğrayan ne yapmalı konusunda şantaj mağdurları için şu tavsiyelerde bulunuyoruz:

Skype Şantaj Suçu Tuzağına Düşenlerin Yapması Gerekenler

1- Faille ilgili mümkün olduğu kadar delil toplamaya çalışın. Faille yaptığınız ve şantajı kanıtlayan yazışmaları, size yönelik tehdit ve şantaj içeren sözleri kaydedin. Mümkünse yazışmaları kaydedip, ekran görüntüsü (screenshot) alın. Ayrıca failin fotoğraf veya video paylaşımı yaptığı sitelerdeki hesap ve profil bilgi ve adreslerini kaydedin.

2- Şantaj suçunu ispatlayan delillerle birlikte hiç vakit kaybetmeden derhal bilişim avukatı olarak bize ulaşın. Bize başvurana dek görüntülerin yayınlanmaması için faili oyalamaya çalışın. Bize başvurmanızın ardından hukuki süreç başlatıyoruz. Ayrıca görüntülerinizin internette yayınlanmaması için gerekli hukuki ve teknik tedbirleri alıyoruz.

3- Hukuki destek almaktan asla çekinmeyin. Şu ana kadar yüzlerce şantaj mağduruna destek olmuş bir hukuk bürosu olarak bazı şantaj mağdurlarının “acaba daha mı kötü olur” sorusu ile karşılaşıyoruz. Ancak hukuki destek aldığına pişman olan tek bir müvekkilimiz bile olmadı. Nitekim kısa sürede kesin ve garantili sonuç alabiliyoruz.

4-  Eğer Skype şantaj, Whatsapp şantaj suçu veya Facebook şantaj suçu mağduruysanız iletişim sayfamızdaki telefon numarasından bize ulaşarak hukuki destek alabilirsiniz. Dolayısıyla Skype şantajdan nasıl kurtulurum sorusunun cevabı profesyonel hukuki destek almaktır.

5- Son olarak daha fazla mağduriyet yaşamamak adına sitemizdeki yazıları taklit eden kişilere karşı dikkatli olunuz. Güya bu konuda destek veriyormuş gibi görünen acemi kişilerden uzak durunuz. Kendisini cyber uzman olarak tanıtan  dolandırıcı sitelere karşı dikkatli olun.

Ayrıca henüz şantaj mağduru olmayanlar için kalema aldığımız uyarı ve tavsiyeler için şantajdan korunmak için dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımız okunabilir.

Makalelerimizi Kopyalayan ve Şantaj Mağdurlarını Mağdur Eden Kişiler Hakkında

Son 10 yıldır video şantaj suçlarında tuzağa düşen yüzlerce kişiye yardımcı olmuş 20 yıllık bilişim avukatı olarak bu makaleyi 2014 yılında yayınladım. Ancak bu makaleyi yayınladığım sırada avukatlığa yeni başlayan kişiler, makalemi okuyup, benim yazılarımdan öğrendiklerini kendi kelimeleri ile kısmen değiştirip yeniden yazarak makalemi taklit etmiştir. Ardından adeta bize alternatifmiş gibi Google’da reklam vermeye başlamıştır. Konu hakkında bilgisi ve deneyimi olmayan yeni mezun avukatların mağdurları tekrar mağdur ettiğini bize gelen duyumlardan öğreniyoruz. Ayrıca kendisini itibar ajansı, güvenlik uzmanı, bilişim uzmanı veya hacker olarak tanıtan  dolandırıcılar mevcuttur. Bu kişiler güya şantaj mağdurlarına destek olduğunu söyleyerek ve mağdurlarına asılsız vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yapmaktadır. Skype üzerinden şantaj konusu ile ilgili paylaştığımız detaylı açıklamamız Atamer Hukuk Blog sitemizde yer almaktadır. Skype şantaj yardım ve destek almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Av. İlker ATAMER

38 Yorum

 1. gonca

  Merhabalar. İnternet üzerinden fotoğraflarım alınarak şantaj ve tehdit de bulunulmakta. Bunu yapan kişi de benim erkek arkadaşım. Konuşmak istemesem de zorlamakta konuşmak için. Konuşmazsam ve devam etmezsem aileme göndermekle tehdit ediyor. Şuan ne yapacağımı bilemiyorum. Nereye başvuracağımı da yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Av. İlker Atamer

   Pek çok yazımızda belirttiğimiz gibi şantaj suçlarında tehdide boyun eğmek veya sessiz kalmak size hiçbir şey kazandırmayacağı gibi şantajın nitelik ve nicelik olarak artmasına yola açacaktır. Şantaj ve tehditten kurtulmanın yegane yolu bu konuda uzman bir avukat ile yasal süreç başlatmak ve faili yakalatarak elindeki şantaj malzemelerine el koydurtmaktır.

   1. Ahmet

    İyi günler. Bir gün durduk yere mailime bir mesaj geldi. Bütün hesaplarıma ve kişilerime eeiştiklerini, ellerinde müstehcen videolarımın olduğunu ve bitcoine para yatırmazsam yayınlayacaklarını yazmışlar. Benim hiç kimse ile videolu görüşmem yada herhangi bir açık müstehcen resmim yok kesinlikle hiçbir yerde. Hiç birşekilde mümkün değil. Normal resimlerden böyle bir video oluşturulmuş olabilir mi? Dikkate almalı mıyım?

 2. mustafa

  yurtdışından bir kadın facebook video chat üzerinden videomu kaydetmiş ve bana videoyu gönderdi bu arada arkadaşlarımdan birçoğunun profil bilgileri elinde. 18 saat içinde para göndermezsem veya engellersem elindeki arkadaşlarıma gönderceğini ,para gönderdiğim takdirde kimseye göndermeyeceğini söylüyor. acil yardım istiyorum

  1. Av. İlker Atamer

   Bu tür şantaj suçlarında maalesef failler gerçekten dediklerini yapmakta ve videoları ya youtube benzeri sitelerde yayınlamakta ya da arkadaş listenizdeki kişilere göndermektedirler. Şantaj mağduru olarak yapabileceğiniz en iyi şey, faille ilgili mümkün olduğu kadar delil toplamak, bu kapsamda facebook ve youtube profil bilgileriyle varsa e-posta hesaplarını ve adına para talep ettikleri kişilerin isimleri not edip gerektiğinde ekran görüntüsü alarak bize başvurmanız.

  2. İltekin

   Selam Skype de bir kadınla tanıştım izinsiz olarak benim videomı çekmiş ve bana şantaj yapıyor ne yapmalıyım tesekkur ederim.kadın galiba yurtdışı kaynaklı

   1. Av. İlker Atamer

    Skype şantajı suçunda şüphelinin yurt içinde veya yurt dışında olması durumuna göre farklı hukuki işlemler yaparak sonuç almaktayız. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki telefon numaraları üzerinden bize ulaşabişirsiniz.

 3. Av. İlker Atamer

  Türk vatandaşı veya yabancı ülke vatandaşı olmanızın açılacak soruşturmaya veya ceza davasına hiçbir olumlu ya da olumsuz etkisi olmaz. Eğer şantaj mağduruysanız bir an önce harekete geçip uzman bir avukat ile yasal işlem başatabilirsiniz.

 4. Av. İlker Atamer

  Bize telefonla ulaşıp randevu alırsanız söz konusu videonun internetten tümden kaldırılması konusunda avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

  1. Birkadin

   Av. Bey bu yüzden bende erkek arkadaşım tarafindan internete yayılması ve aileme iletilmesi gibi tehtidler alıyorum bende periscope üzerinden cinsel içerikli yayin açtım aşırı alkolluydum tehtid şantaj var yalvarsam yakarsam nafile el koydurmam gerek mail facebook telefon bilgisayarlarina fakat bunu yapacak durumda değilim lütfen ailem duymaması için ne yapabilirim işsizimde ayrıca kendisi istanbulda

   1. Av. İlker Atamer

    Vakit kaybetmeden bize ulaşırsanız görüntüler yayınlanmadan bizde hukuki destek alabilirsiniz.

 5. Gürkan

  merhaba aynı şekilde benimde skypeden uygunsuz videomu kaydettiler facede fotoğraflarımın altına yorum olarak paylaştılar ben facebook hesabımı donudurdum arkadaşlarımdan rica ettim o kişiyi şikayet ve engelleme yaparak profilinin silinmesini sağladım skype de zaten kişi listem boştu telefon numaram var birtek elinde emniyeti aradım ama elim kolum bağlandı ne yapabilirim birşey olurmu

  1. Av. İlker Atamer

   Telefonla bize ulaşıp randevu alırsanız bu konuda bizden hukuki destek alabilirsiniz.

 6. Av. İlker Atamer

  Bu alanda uzman bir hukuk bürosu olarak telefonla bize ulaşırsanız bu konuda bizden avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

 7. Av. İlker Atamer

  Telefonla bize ulaşırsanız skype şantajı suçu konusunda tek uzman hukuk bürosu olarak verdiğimiz avukatlık hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

 8. Av. İlker Atamer

  Vakit kaybetmeden telefonla bize ulaşıp randevu alırsanız size hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.

 9. selda

  Uygulama üzerinden biriyle tanıştım kocamı aldatıp ilişkiye girdim. Bu şahıs sonra kocama ve babama bu fotoğrafları göndereceğini söyleyerek şantaj yaptı eşimle boşanıyorum.. bu ve bunun gibilerinin tuzağındayken düşmemek için ne yapmak lazım .

  1. Av. İlker Atamer

   Makalemizin en alt kısmında şantaj suçu tuzağına düşmemek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini zaten yazdık.

 10. Korkuyorum

  Merhaba ben evli 2 çocuk annesiyim eski sevgilimle whatshap tan yazıştık ve buyazışmaları bir arkadaşım ele geçirmiş eşi beni tehdit edip para istiyor bunu yasal sürece taşırsam eşimin haberi olmadan nasıl halledebilirim

  1. Av. İlker Atamer

   Ceza soruşturmaları gizlidir, üçüncü kişilerin haberinin olması yasal olarak mümkün değildir. Hiçbir endişeye gerek kalmadan şantaj suçu nedeniyle yasal süreç başlatabilirsiniz.

 11. Hakan

  Merhaba instagram üzerinden bir kızla tanıştım daha sonra bazı görüntüler paylaştım sanırım görümtülerimi kaydetti henüz bir şantaja maruz kalmadım ama o görüntülerin yayınlanması benim için büyük sıkıntı yaratır suan yapmam gereken bir sey varmı yoksa beklemelimiyim

  1. Av. İlker Atamer

   Hakan Bey, bu alanda Türkiye’de gerçek anlamda etkin hukuki destek sağlayan tek hukuk bürosu olarak iletişim sayfamızdan bize ulaştığınız takdirde size de hızlı bir şekilde destek sunabiliriz.

 12. Mehmet

  Merhaba, Faslı bir kişi 1 dklık uygunsuz bir videomu yayınlamakla tehdit ediyor. Bir bilişim avukatlık bürosuyla görüştüm, yayınlanamaması için gerekli çalışmalara hemen başladılar. Ancak ben bu kişinin bir şekilde yakalanmasını en azından korkutulmasını istiyorum. Başka neler yapabilirim? Nerelere başvurabilirim?

  1. Av. İlker Atamer

   Skype şantajı konusunda Türkiye’de tek uzman hukuk bürosu olarak bizi taklit eden ve yazılarımızı kopyalayan ve Google’a reklam veren bazı acemi ve kötü niyetli avukatların hiçbir hizmet sunmadığı halde sunuyormuş gibi yaparak ücret aldığını, ardından görücüsü yayınlanan kişilere “sunucu arıza yaptı, teknik problem oldu” vs diyerek bahane ürettiğini, bu şekilde mağdur olup bize başvuran kişilerden dolayı bilmekteyiz. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.

 13. mağdur

  Merhaba hangouts uygulaması üzerinden bir yabancı uyruklu bir bayanın şantajına maruz kaldım görüntüleri tanıdıklarıma göndermek istiyor ama hesapta tanıdık hiç kimse ekli değil ve bu kişi bana karşı ne yapabilir ?

  1. Av. İlker Atamer

   Son dönemlerde Google Hangouts da online şantaj suçlarında Skype gibi sık kullanılan araçlardan birisi haline gelmiştir. Görüntü yayınlanma ihtimaline karşı bizden destek alabilirsiniz.

   1. Av. İlker Atamer

    İletişim sayfamızdaki telefon numarasından bize ulaşırsanız bu tür şantaj suçları konusunda yıllardır tuzağa düşenlere destek veren bir hukuk bürosu olarak bizden teknik ve hukuki destek alabilirsiniz.

 14. Mustafa

  Whatsapp ta hic tanimadigim bir bayanla goruntulu konuşmaya başladik bu duruma nasil geldim bilmiyorum konusma esnasinda uygunsuz bir goruntudeydim kendisni ekran videosu aliyormuydu almiyoemuydu bilmiyorum ama buyuk ihtimalle aldiğini düşünüyorum. Sohbetin ortasinda kufur edip goruntulu konusmayi sonlandirip engelledi. Bende hemen ardindan sahip oldgm telefon numarami degistirdim instagram hesabimi falan güvene aldım ama çok utaniyorum kendimden bu durumda ne olur ne biter bilmiyorum. Hep bir korkuyla yaşamak istemiyorum. O kişinin benle iletisime gectigi bi cep telefonnumarasi ve bir fotografı bulunmakta. Acaba bana şantaj yapma ihtimali varmi. Yada bana ulasabilme ihtimali. Bana ulaşamadigi zaman şayet internette yayilmaya başlarsa? Bu sorular beni psikolojik yonden cok ciddi etkiliyor. Lütfen Allah rızası için yardım edin lütfenn..

  1. Av. İlker Atamer

   Mustafa Bey, sizin gibi bu tuzağa düşmüş yüzlerce kişiye yardımcı olduk. Vakit kaybetmeden telefonla bize ulaşırsanız sizi de şantaj sarmalından hızlı bir şekilde çıkartabiliriz.

 15. Hakan

  İyi günler Skype üzerinden dün gece şantaja maruz kaldım para göndermemi istiyorlar aksi takdirde sosyal medyadaki arkadaşlarima yayacaklarinj söylediler. Acil olarak ne yapabilirim??

  1. Av. İlker Atamer

   Skype şantajı suçunda şantajı ciddiye almakta fayda zira çoğu durumda müstehcen görüntü paylaşımı yapabiliyorlar. Bize telefonla ulaşırsanız bu alanda 10 yıldır avukatlık hizmeti veren tek hukuk bürosu olarak bizden hem hukuki hem teknik destek alabilirsiniz.

 16. Ata

  Merhabalar, dün sosyal medyadan tanıştığım bir kadınla whatsapptan görüntülü konuştum ve müstehcen görüntü verdim ardından instagramdaki bütün arkadaş listemi bana attı ve 5000tl istedi bende param olmadıgını belirttim ve polise haber verdğimi söyledim. Bunun üzerine bütün mesajlarını sildi beni tehdit etti ve engelledi. Bugün ise benim bildiğim 3 arkadaşıma benim yüzümü karalayıp selam veya sana söylemiştim tarzı mesaj atmış. Cevap vermezsem devam eder mi ?

  1. Ne kadar para öderseniz ödeyin bu tür şantaj suçlarında şantajla para talepleri ve tehdit eylemleri asla sona ermez. Hiç birşey yapmadan beklemek de çözüm değildir. Dolayısıyla mutlaka profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz.

 17. Mağdur

  Bende bir şantaja mağdur kaldım yurt dışındayım 8 aydır benle uğraştılar sonunda goruntulerimi aldılar Facebook’taki ardaslarima yollacagina söyledi oyun kartı istedi bende yolladım hâlen tehdit ediyor yurt dışında ne yapmalıyım g.mail adresi üzerinde mesaj yolladı engeledim başka bir gmail üzerinde yolluyor burda ne yapmalıyım

Yorum Yaz

error: Kopya koruması engeli!