+90-212-706-1111     |     Trump Towers 2606 Mecidiyeköy - İstanbul

youtube video silme

Youtube Video Silme

Youtube video silme işlemi hakkında bilgi vermeden önce Youtube sitesi hakkında bazı ön bilgiler vermek yerinde olacaktır. Popüler video yükleme sitesi Youtube’a dünyanın her ülkesinden aynı anda binlerce video yüklenmektedir. 1 dakika içinde siteye yüklenen videoların uzunluğu ortalama 300 saattir. Bir videonun ortama 5 dakika uzunluğunda olduğu varsayılırsa bu da her dakika Youtube’a ortalama 3.600 video yüklendiği anlamına gelmektedir. Dolayısıyla dakikada ortalama 3.600 civarında farklı videonun yüklendiği bir sitede hukuka aykırı nitelikte videoların anlık ve kusursuz olarak denetlenmesi imkansızdır. Bu itibarla Youtube sitesinde hukuka aykırı hatta içeriği suç teşkil eden videolar veya benzeri kayıtlar yüklenebilmektedir. Youtube’daki videoları kendi siteleri üzerinden içerik olarak yayınlayan çok sayıda web sitesi bulunmaktadır. Dolayısıyla Youtube’a yüklenen videoların birkaç gün gibi kısa bir sürede onlarca hatta yüzlerce siteye yayılma ihtimali bulunmaktadır. Bu bakımdan internetten kaldırılması istenen videolar ne kadar uzun süre internet ortamında kalırsa Youtube video kaldırma  işlemleri o kadar zorlaşmaktadır.

youtube video silme

Youtube Video Kaldırma

İnternetten içerik kaldırma silme ve çıkartma işlemleri konusunda uzman bir hukuk bürosu internetten haber kaldırma hizmetine ek olarak youtube video silme konusunda da hukuki destek vermekteyiz. Youtube’a yüklenen videolarda en çok karşılaşılan hukuka aykırılıklar, telif hakkı ihlali, hakaret, karalama, özel hayatın gizliliği ihlal, müstehcenlik, tehdit ve şantaj amaçlı video yayınlamadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Youtube’a yüklenen bir video dosyasının içeriği suç teşkil etse dahi otomatik olarak kaldırılamamaktadır. Hatta Youtube sitesinin kendi iç mekanizması içerisinde video dosyası hakkında şikayet işlemi yapmak da maalesef çoğu kez işe yaramamaktadır. İşte bu noktada bir bilişim avukatı tarafından Youtube sitesi için internetten video kaldırma işlemi yapılması video çıkartma bakımından kesin sonuç alınması için gerekli olmaktadır. Youtube video silme işlemiyle hızlı sonuç almak ve silinen bir videonun tekrar yüklenmesini engellemek için de bizden hukuki destek alabilirsiniz.

video kaldırma

İnternetten Video Kaldırma

Nitekim şikayet veya rapor etme gibi yöntemler Youtube video silme konusunda maalesef çoğunluklu işe yaramamaktadır. Zira aynı video için defalarca şikayet yoluna başvurulsa dahi sonuç alınamadığı durumlar olmaktadır. Ancak bu şekilde netice alamayan müvekkillerimiz bize başvurduğunda birkaç gün gibi kısa sürede hukuka aykırı videoları tamamen ve hukuken kaldırabiliyoruz. Buna Youtube başta olmak üzere diğer video sitelerindeki hakaret içerikli yorumlar da dahildir. Eğer içeriği suç teşkil eden ya da başka şekilde hukuka aykırı olan video dosyaları Youtube’a yüklenmişse bilişim avukatı olarak tavsiyemiz vakit kaybedilmeden derhal hukuki işlem başlatılmasıdır. Aksi halde söz konusu videoların başkaca sitelere yayılma ihtimali son derece yüksektir. İnternetten silinmesi istenen videolar daha fazla siteye yayılmadan önce Youtube sitesinden ve internetten video silme ve erişim engelleme işlemi yapılırsa çok kısa sürede çok hızlı sonuç alınabilmektedir.

Tiktok Video Silme

Tiktok’ta video silme işlemleri de aynen Youtube video silme ve kaldırma işlemlerine benzemektedir. Kullanıcı kendi yüklediği videoları kendisi silebilmektedir. Ancak bir kullanıcının başkası hakkında yüklediği hukuka aykırı veya hakaret içeren videoların kaldırılması için legal yasal işlem yapılmaktadır.

Video Kaldırma Konusunda Hukuki Destek

Youtube video kaldırma ve silme işlemleri ve ayrıca Tiktok, Vimeo, Daily Motion, Facebook gibi sitelerden video çıkartma işlemleri için bizden profesyonel destek almak üzere iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Av. İlker ATAMER

Bu sitedeki tüm makale ve içerikler Av. İlker ATAMER’e ait olup, yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitedeki yazı ve içeriklerin yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya başka yerde yayınlanması durumda FSEK kapsamında yasal işlem yapılacaktır.

Yorum Yaz

error: Kopya koruması!