+90-212-706-1111     |     Trump Towers 2606 Mecidiyeköy - İstanbul

youtube video silme

Youtube Video Silme

Youtube video silme işlemi hakkında bilgi vermeden önce Youtube sitesi hakkında bazı ön bilgiler vermek yerinde olacaktır. Popüler video yükleme sitesi Youtube’a dünyanın her ülkesinden aynı anda binlerce video yüklenmektedir. 1 dakika içinde siteye yüklenen videoların uzunluğu ortalama 350 saattir. Bir videonun ortama 5 dakika uzunluğunda olduğu varsayılırsa bu da her dakika Youtube’a ortalama 5.000 video yüklendiği anlamına gelmektedir. Dolayısıyla dakikada ortalama 5.000 civarında videonun yüklendiği bir sitenin hızlı denetlenmesi imkansızdır. Nitekim bu yoğunlukta hukuka aykırı nitelikte videoların anlık ve kusursuz olarak tespiti mümkün değildir. Bu itibarla Youtube sitesinde hukuka aykırı hatta içeriği suç teşkil eden videolar yüklenebilmektedir. Youtube’daki videoları kendi siteleri üzerinden içerik olarak yayınlayan çok sayıda web sitesi bulunmaktadır. Dolayısıyla Youtube’a yüklenen videoların birkaç günde onlarca hatta yüzlerce siteye yayılma ihtimali bulunmaktadır. Bu bakımdan internetten kaldırılması istenen videolar ne kadar uzun süre internet ortamında kalırsa Youtube video kaldırma  işlemleri o kadar zorlaşmaktadır.

Youtube Video Kaldırma

İnternetten içerik kaldırma silme ve çıkartma işlemleri konusunda uzman bir hukuk bürosu internetten haber kaldırma hizmetine ek olarak youtube video silme konusunda da hukuki destek vermekteyiz. Youtube’a yüklenen videolarda en çok karşılaşılan hukuka aykırılıklar, telif hakkı ihlali, hakaret, karalama, özel hayatın gizliliği ihlal, müstehcenlik, tehdit ve şantaj suçu amaçlı video yayınlamadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Youtube’a yüklenen bir videonun içeriği suç teşkil etse dahi otomatik olarak kaldırılamamaktadır. Hatta Youtube sitesinin kendi iç mekanizması içerisinde  şikayet işlemi yapmak da genelde işe yaramamaktadır. İşte bu noktada bir bilişim avukatı tarafından Youtube’da internetten video kaldırma işlemi yapılmalıdır. Profesyonel destek, video çıkartma bakımından kesin sonuç alınması için gerekli olmaktadır. Youtube video silme işlemi sayesinde silinen videonun tekrar yüklenmemesi için de bizden hukuki destek alabilirsiniz.

İnternetten Video Kaldırma

Nitekim şikayet veya rapor etme gibi yöntemler Youtube video silme konusunda maalesef çoğunluklu işe yaramamaktadır. Zira aynı video için defalarca şikayet yoluna başvurulsa dahi sonuç alınamadığı durumlar olmaktadır. Ancak bu şekilde netice alamayan müvekkillerimiz bize başvurduğunda birkaç gün gibi kısa sürede hukuka aykırı videoları tamamen ve hukuken kaldırabiliyoruz. Buna Youtube başta olmak üzere diğer video sitelerindeki hakaret içerikli yorumlar da dahildir. Eğer içeriği suç teşkil eden ya da başka şekilde hukuka aykırı olan video dosyaları Youtube’a yüklenmişse bilişim avukatı olarak tavsiyemiz vakit kaybedilmeden derhal hukuki işlem başlatılmasıdır. Aksi halde söz konusu videoların başkaca sitelere yayılma ihtimali son derece yüksektir. İnternetten silinmesi istenen videolar daha fazla siteye yayılmadan internetten video silme işlemi yapılmalıdır. Böylece çok kısa sürede çok hızlı sonuç alınabilmektedir.

Tiktok Video Silme

Tiktok’ta video silme işlemleri de aynen Youtube video silme ve kaldırma işlemlerine benzemektedir. Kullanıcı kendi yüklediği videoları kendisi silebilmektedir. Ancak bir kullanıcının başkası hakkında yüklediği hukuka aykırı videoların kaldırılması için yasal işlem yapılmaktadır. Kimi zaman video şantaj niteliği taşıyan öze görüntüler de tarafımızca silinmektedir.

Video Kaldırma Konusunda Hukuki Destek

Youtube video kaldırma ve silme işlemlerinde bizden profesyonel destek almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Büromuz ayrıca sahte sosyal medya hesaplarının kapatılması ve Google içerik kaldırma konusunda destek vermektedir. Bunun yanında ofisimiz Tiktok, Vimeo, Daily Motion, Facebook gibi sosyal medya sitelerinden de Amerikan hukukuna göre içerik kaldırma yapmaktadır.

Av. İlker ATAMER

1 Yorum

  1. M. Çağrı Apak

    Merhabalar, tiktokda canlı yayın yapan onlarca yayıncıya editoryal olarak yardımcı olmaktayım. İçeriklerimizdeki müzik eserlerini ücretli bir siteden lisansı ile almaktayız. Ancak Tiktok platformu bazen bu içerikleri haksız yere kaldırmaktadır. Bu da yayıncı arkadaşlarımızın emek ve kazançlarını etkilemekte ve emekler boşa gitmektedir. Bu konuda yasal olarak hakkımızı arayabilir miyiz?

Yorum Yaz

error: Kopya koruması engeli!