+90-212-706-1111     |     Trump Towers 2606 Mecidiyeköy - İstanbul

şantaj suçunun cezası

Şantaj Suçu ve Cezası

Şantaj suçu, bir kimseyi hukuka aykırı veya yükümlü olmadığı bir şeyi yapmaya veya yapmamaya zorlamaktır. Ayrıca haksız çıkar sağlamak için bir kişinin saygınlığına zarar verecek hususların açıklanacağı tehdidinde bulunulması da şantaj niteliğindedir. Şantaj eyleminin cezası Türk Ceza Kanunu’nda 1 ile 3 yıl arası hapis cezası ile 5.000 güne kadar para cezası olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu suçun birden fazla işlenmesi durumunda zincirleme suç hükümleri gereği failin alacağı cezada artış olacaktır. Bunun yanında eğer unsurları oluştuysa failin şantaj suçuna ek olarak başka suçlardan ceza alması mümkündür. Nitekim tehdit suçu, özel hayatının gizliliğini ihlal suçu veya haberleşmenin gizliliğini ihlal suçu gibi suçlar genelde şantaj ile birlikte işlenmektedir.

Şantaj Suçu Örnekleri ve Çeşitleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde şantaj suçu ağırlıklı olarak bilişim sistemleri, mobil telefonlar ve internet üzerinden işlenmektedir. Özellikle son yıllarda bu suçun daha çok internet üzerinden işlendiğine tanık olmaktayız. Şantaj suçu işleyen fail, şantaj malzemesi olarak genel olarak fotoğraf, video, özel yazışma veya özel hayata dair bilgileri kullanmaktadır. Böylece mağdur, özel görüntülerinin veya bilgilerinin başkalarına gönderilmesiyle veya ifşa edilmesiyle tehdit edilmektedir.

Şantaj Suçunun Cezası

Türk Ceza Kanunu’nda şantaj suçunun cezası 1 ila 3 yıl arası hapis ceza ve 5.000 gün para cezası olarak belirlenmiştir. Bu suçlardan mahkumiyet alan kişi hem hapis hem de para cezanı aynı anda almaktadır. Gün başı para cezası 2020 yılı için genelde 20 TL’den belirlendiğinden, para cezasının da minimum 10.000 TL olacağını söylememiz mümkündür.

şantaj suçu

İnternet Üzerinden Şantaj Suçu

Bir bilişim suçu türü olarak karşımıza çıkan ve online şantaj veya internet şantajı olarak anılan internet üzerinden şantaj, web siteleri, sosyal medya siteleri, e-posta ve internet uygulamaları üzerinden işlenebilmektedir. Bilişim suçları kapsamına giren ve internet yoluyla işlenen şantaj suçlarının özel bir türü olan Skype şantajı ve Whatsapp şantajı suçları için “İnternet Yoluyla Şantaj Suçu” başlıklı makalemiz incelenebilir.

Telefonla Şantaj Suçu

Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde şantaj suçları özellikle mobil telefonlar ve mobil uygulamalar üzerinden sıkça işlenebilmektedir. Özellikle kadın – erkek arasındaki ilişkilere ilişkin iletişimin daha çok mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmesiyle beraber başta Whatsapp benzeri mesajlaşma programları üzerinden gönderilen fotoğraf ve video görüntüleri haksız kazanç edinmek veya ilişkiye zorla devam edilmesini sağlamak amacıyla şantaj malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu şekilde Whatsapp şantaj suçuna maruz kalan veya benzer şekilde şantaj mağduru olan kişilerin korku ve endişeye kapılıp şantaj delillerini silmesi yapılabilecek en büyük hatadır. Şantaj mağduru olan kişilerin delillerle beraber hukuk büromuza başvurması halinde hızlı bir şekilde

Video ile Şantaj Suçu

Günümüzde işlenen şantaj suçlarının önemli bir kısmında şantaj materyali olarak özel video görüntüleri kullanılmaktadır. Video şantaj suçu söz konusu olduğunda, bazen videolar mağdurun bilgisi dahilinde bazen ise mağdurdan habersiz çekilmektedir. Video şantaj suçlarında fail mağdura ait video görüntüsünü ailesine veya iş yerine göndermekle ya da internet ortamında ve özellikle “ifşa siteleri” olarak bilinen gizli çekim müstehcen videoların yayınlandığı forumlarda yayınlamakla tehdit etmektedir. Facebook şantaj suçu ile bunun benzeri olan Skype şantaj suçu ve Whatsapp şantaj suçu bu tür video kaydı ile işlenen şantaj suçlarının başında gelmektedir. Bu tür videolu şantaj suçlarda önemli olan vakit kaybetmeden bu alanda tecrübeli bir bilişim avukatı ile hareket etmektir.

Fotoğrafla Şantaj Suçu

Video görüntüleri dışında en sık kullanılan diğer şantaj suçu ise fotoğraflı şantaj olup bu suçun materyali ise özel fotoğraflardır. Çoğu zaman müstehcen içeriğe sahip fotoğraflar mağduru baskı altına almak ve istemediği bir şeyi yapmak için kullanılmaktadır. Diğer şantaj  türlerinde olduğu gibi  fotoğraf ile şantaj bakımından da mağdurun yapması gereken şantaja boyun eğmek değil bu konuda uzman ve tecrübeli bir bilişim avukatından destek almaktır.

Email ile Şantaj Suçu

Email ile şantaj suçu dendiğine ilk akla gelen suç türü Bitcoin şantaj emaili ile işlenen özel bir şantaj suçudur. Bu suç tipinde fail, mağdurun müstehcen görüntüsünü ve şifrelerini ele geçirdiğini söyleyerek Bitcoin ile ödeme istemektedir.

Şantaja Karşı Ne Yapmalı?

“Şantaja karşı ne yapmalı” sorusunun en kısa cevabı hiç korkmadan yasal işlem başlatılmasıdır. Şantaj suçuna maruz kalan kişi hiçbir şekilde şantaja boyun eğmemeli, ancak failin olası ifşa ihtimaline karşı faili de proveke etmekten kaçınmalıdır. Mağdur, dikkatli şekilde faili oyalamalı ve şantaj delillerini muhafaza ederek bu konuda uzman bir avukata başvurmalıdır. Şantaja boyun eğmek, şantaj failinin istediğini yapmak kesinlikle çözüm değildir. Çünkü takip ettiğimiz yüzlerce şantaj dosyasından dolayı iyi biliyoruz ki hiçbir şantaj faili, istekleri yerine getirildiği için işlediği suça son vermemiş ve tekrar aynı taleplerde bulunmaya devam etmiştir.

Şantaja Uğrayan Ne Yapmalı?

Şantaj uğrayan, “şantaja uğruyorum” diyen şantaj mağduru ne yapmalı? Şantaja uğrayan kişi paniğe kapılmadan soğuk kanlı şekilde korkmadan yasal destek almak üzere bu konuda uzman ve tecrübeli bir avukata başvurmalıdır. 16 yıldır şantaj suçları konusunda dosya takibi yapan bir bilişim avukatı olarak bu alandaki tecrübemize dayanarak yasal işlem başlattığımız

Şantajdan Nasıl Kurtulunur?

Tecrübemize dayanarak açıkça söyleyebiliriz ki şantajdan kurtulmanın tek ama tek yolu hukuki işlem başlatmak ve hukuki süreçten hızlı ve kesin sonuç almak için de bu alanda uzman bir avukattan yardım almaktır. Şantaja boyun eğmek veya şantajcıdan merhamet beklemek hiçbir şekilde çözüm olmayacaktır.

Şantaj Suçunun İspatı

Şantaj suçu işleyen failin yakalanması ve cezalandırılması için şantaj eyleminin ispatı son derece önemlidir. Failin yakalanması dışında ayrıca şantaj malzemesi olarak kullanılan fotoğraf veya video ya da özel bir takım yazışmaların başkasının eline geçmeden, bunlar başkalarına gönderilmeden veya internet üzerinden ifşa edilmeden önce ele geçirilmesi de kritik öneme sahiptir. Dolayısıyla şantaj suçuna mağdurları suçun ispatında kullanılabilecek yazışma, mesaj, e-mail ve benzeri delilleri kesinlikle silmemeli ve vakit kaybetmeden uzman bir avukata başvurmalıdır.

Şantaj Suçu Konusunda Uzman Bilişim Avukatı ile Çalışmanın Önemi

Şantaj suçu mağduru olan kişiler kuşkusuz kendi başlarına polise, jandarmaya veya savcılığa doğrudan başvuru yapabilirler. Ancak güvenlik birimlerinin ve adli personelin büyük kısmı bu tür suçlar konusunda uzman olmadığı gibi soruşturma süreçleri de çok uzun sürmektedir. Bu nedenle şahsen yapılan bir başvuru ile kısa zamanda netice almak, faili hızlıca yakalatmak pek mümkün olmamaktadır. Hatta bu konuda uzman olmayan bir avukatla yapılacak başvurunun bile hızlı ve etkin bir sonuç doğurması zordur. Dolayısıyla birkaç gün gibi çok kısa sürede çok sayıda şantaj failini yakalatmış bir hukuk bürosu ve şantaj suçu avukatı olarak şantaj mağdurlarına tavsiyemiz mutlaka bu konuda uzman ve tecrübeli bir bilişim avukatı ile çalışmalarıdır.

Şantaj Materyallerin Ele Geçirilmesi

Günümüzde şantaj suçları çoğunlukla video veya fotoğraf gibi bir takım görüntülü materyaller kullanılarak işlenmektedir. Bu itibarla şantaj suçu mağdurunun mağduriyetinin giderilmesi bakımından şüphelinin kullandığı bu tür materyallere uzman bir bilişim avukatı vasıtasıyla ve kolluk aracılığıyla hızlı ve titiz şekilde el konulması son derece önemlidir. Dolayısıyla tehdit ve şantaj suçu mağdurlarının zaman kaybetmeden bu konuda tecrübeli ve uzman bir avukata başvurması gereklidir.

Hukuki Yola Başvurmak Riskli mi?

Yüzlerce şantaj mağduru kadın ve erkeğe hukuki destek vermiş bir avukat olarak en sık karşılaştığım soruların başında bu soru geliyor. “Acaba hukuki yola başvurursam fail görüntülerimi yayınlar veya paylaşır mı?” Eğer bu konuda gerçekten uzman ve tecrübeli bir şantaj suçu avukatı ile çalışırsanız bu soruya kesin ve net yanıt olarak “hayır” cevabı veriyoruz.

Şantaj Suçu Konusunda Verdiğimiz Hukuki Destek

20 yıldan mesleki tecrübe ile bilişim avukatı olarak şantaj suçu mağduru çok sayıda kişiye şantaj avukatı olarak hukuken yardımcı olduk. Verdiğimiz hukuki destek yalnızca failin yakalanması ve görüntülerin ele geçirilmesi ile sınırlı olmayıp bu tür şantaj materyallerinin internet ortamında paylaşılmamasına veya üçüncü kişilerle paylaşılmaması konusunda da hukuki destek veriyoruz. Şantaj suçu mağduruysanız ve bu konuda profesyonel hukuki destek almak isterseniz iletişim sayfamızdaki telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Av. İlker ATAMER

Bu sitedeki tüm makale ve içerikler Av. İlker ATAMER’e ait olup, yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitedeki yazı ve içeriklerin yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya başka yerde yayınlanması durumda FSEK kapsamında yasal işlem yapılacaktır.

90 Yorum

 1. Ömer faruk

  Hocam kolay gelsin.ben öğretmenim benim yufka dükkanım vardı iki ay öncesine kadar ortaklarına ayrıldık elemanın ve ben para alamadım eleman bi yakınını getirdi rica minnet senetler halinde aldık. Sonra bu 3.şahıs bana yüklendi tehdit mesajları ile senetleri elimden aldı ve 3 bin TL mi aldı. Toplam 9 bin lirayı verecem deyip tehditle almış oldu.şimdi nasıl bir yol izlemem gerekir. Yol gosyerirseniz sevinirim

  1. Av. İlker Atamer

   Tehditle ve zorla elinizdeki senetler ve paranız alınmışsa yağma (eski adıyla gasp) suçu söz konusu olabilir. İhbar ve şikayette bulunarak ilgili failler hakkında soruşturma süreci başlatabilirsiniz.

 2. Birisi

  Meraba ilker bey ben bir hata yaptım ve geri dönemiyorum birinin elinde cinsel içerikli durumlarım var ve silmiyor beni onlarla tehdit ederek hayatımı mahvediyo dısarı cıkamaz haldeyim üniversite kazandım memleketimde okuyamıyorum onunla karsılasıcam diye babama da anlatamıyorum bu durumu çok kötü bir haldeyim intihar denedim olmadı konusmayı denedim olmadı ben ne yapabilirim :'(

  1. Av. İlker Atamer

   Uzman bir bilişim avukatı olarak 2 gün içerisinde bu yaşladığınız sorunu hızlıca çözebiliriz. Hukuken kolay bir çözüm yolu varken korkmak ve tehditlere boyun eğmek doğru bir yaklaşım değil.

  2. Slv

   Merhaba bu sıkıntıdan kurtulabildiniz mi ? Benim de başımda aynı sorun var ve herturlu şiddet dayanma gücüm kalmadı.

   1. Av. İlker Atamer

    İletişim sayfamızda telefon numaramızdan bile ulaşırsanız şantaj suçu konusunda destek alabilirsiniz.

   2. Canan

    Ben bir hata yaptim foto gonderdim simdi onu uzerinde bana tehdit ediyor adaha fazlasinin istiyor ne yapacam luften yardimci olurun

    1. Av. İlker Atamer

     Sakın şantaja boyun eğip sizi daha fazla şantaj sarmalına sokabilecek özel görüntüler vermeyin. Randevu alıp ofisimize gelirseniz bu konuda uzman bir hukuk bürosu olarak bizden avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

     1. Pişman

      Merhaba ben çok büyük bir hata yaptım evliyim esimle sorunlarım vardı ve Baska bir erkekle görüntülü konusurken konu cinselliğe geldi ve soyundu m çok pişmanım bu olayın üzerinden 8 ay gecti ve simdi tekrar aynı kişi bana Bi şekilde ulaştı ekran görüntüsü almış bana bunu attı tehtit etti eğer soyunma san kocanın Facebook hesabına bu videoyu atarım hayatın biter diye tehtit ediyor ben cok değiştim istemiyorum diyorum hata yapmıştım pişmanım diyorum hala tehtit ediyor suan bu msjı yazarken bile tehtit ediliyorum ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin eşim o görüntüleri görürse herşey biter ölmek istiyorum çok pişmanım

     2. Av. İlker Atamer

      Şantajcının isteklerini yerine getirerek şantaj sarmalından çıkamazsınız. Bu konuda tek çözüm yolu yasal işlem başlatmaktır. Şantaj suçları konusunda uzman bir hukuk bürosu olarak bu konuda bizden hukuki destek alabilirsiniz.

 3. merve

  Ben reşit değilim fakat reşit olmayan biri elinde benim videomla beni tehdit ediyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin

  1. Av. İlker Atamer

   Şantaj ve tehdit suçlarında özel hayata dair fotoğraf ve video gibi materyallerin kullanılması durumunda vakit kaybetmeden bir bilişim avukatı ile çalışmanız durumunda söz konusu materyaller başkalarının eline geçmeden veya internette yayılmadan önce hızlı bir netice alabilirsiniz.

 4. AKIN

  Iyi günler benim sorum su olacakti market sektöründe çalışan birr kiz arkadsim onun yanina ziyarete gittigimde cok ileri olmasada özel biseyler yasamistik ve arkadasimin müdürü olana bayan o görüntüleri magaza kamersindan kendi cep telefonuna çekmiş önce magazaya gelen bi kac samimi oldugu müşterisine izletmis simdi ise kiz arkadasima videoyu surekli olarak ailesine izletmekle tehdit ediyor kiz arkadaşım ve ben bu durumdan nasil cikicagimizi ve nasil bir hukuki yol izlememiz gerektigini bilemiyoruz bu konuda yardimci olursaniz cok seviniriz..şimdiden teşekkür ederiz iyi calismalar

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdide karşı boyun eymeden derhal bir ceza avukatına başvurursanız bu sıkıntılı durumdan hızlıca kurtulmanız mümkün olur.

   1. Hikmet

    Hocam merhaba ayni durum benim kiz arkadasimin basinda var ve tehdit eden kisi babasina ve annesine goruntu ve videolari atmakla tehdit ediuor hayatini mahvetmis durumda kiz ailesinin ogrenmesinden ve okul hayatinin bitmesinden dolayi sessiz kaliyor sikayet etmesi icin defalarca soyledim ama korktugu icin yapamiyor ne tur bi yol izlememkz lazim

    1. Av. İlker Atamer

     Şantaj mağduru olan kişi öncelikle bize başvuru yaparsa yasal işlem başlatmanın niçin tek çözüm olduğunu ve bunun uzman bir avukat eşliğinde yapılmasının hiçbir risk taşımadığını detaylı bir şekilde kendisine anlatabiliriz.

 5. Saliha

  İyi günler eski sevgilim beni cinsel iceriklerden dolayı tehdit ediyor daha önceden yasadigim seyi simdi aileme anlatacagini ve kavga cikaracagini söylüyor bunu sadece telefon faturasını ödersem 380 tl o zaman vazgececegini söylüyor. Ödemek sorun degil fakat daha sonra aynı seyleri kullanarak beni tekrardan tehdit etmesinden korkuyorum. Aileme söyleme ihtimalim olmadigi icin hukuki islem baslatamiyorum ve bana yarina kadar süre vermisti ne yapabilirim ? Lütfen acil yardım edin

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdit ve şantaj suçlarında, failin tehditlerine karşı boyun eğmek hiçbir zaman çözüm değildir. Tecrübelerimizle sabit olduğu üzere bu tür suçlarda faili durdurmanın tek yolu yasal işlem başlatmaktır aksi takdirde failin istediklerini yapmak onu sadece geçici bir süre için durduracak ancak faili tehditlerini nitelik ve nicelik olarak daha da artıracaktır. Bilişim hukuku alanında uzman bir hukuk bürosu olarak şantaja konu video ve fotoğraflar aileniz dahil hiç kimsenin eline geçmeden faili durdurmamız mümkündür.

   1. Kırgın

    İlker bey merhaba benim bir ara görüştüğüm uzman çavuş vardı kısa zaman önce ayrıldık.webcamde görüştük bir süre Ama elinde video olduğunu ve benimle görüşeceksin geldiğimde gibilerinden zorlamalar mevcut. Aileme tabiki anlatamam ve onların duymasınıda istemiyorum ama geleceğimide mahfetmek istemiyorum eli kolu uzun birine benziyor. Ve ben ne yapacağımı bilmiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz bu olayı kimse duymadan nasıl çözebilirsiniz? Henüz 22 yasındayım ve gerçekten hayattan sırf bu yüzden soğudum. Sürekli karşıma kötü niyetli insanlar çıkıyor. Bide size nasıl ulaşabilirim.?

    1. Av. İlker Atamer

     Tehdit ve şantaja maruz kalmanıza yol açan görüntülerin başka kişilerin eline geçmemesi ve internette yayılmaması için yapacağınız en iyi şey bu alanda uzman bir bilişim avukatının kapısını çalmak ve bu yolla bu görüntülere çok hızlı bir şekilde el koydurmaktır. Sitenin iletişim sayfasından adres ve telefon bilgimize ulaşabilirsiniz.

     1. Av. İlker Atamer

      Telefonla bize ulaşırsanız bu konuda bizden kapsamlı bir hukuki destek alabilirsiniz.

  2. S.

   Merhaba İlker bey.
   Annem için yazacağım onun bu durumu beni çok endişelendiriyor kendi içine kapandı. Kendini suçlu hissediyor. Bende size yazmak istedim. Annem işe başlamıştı 1 hafta bile çalışmadan işten ayrıldı. İşveren yani patron olan adam boşanma evresinde ve annem bunu duyar duymaz işten ayrılıyor. Annemi tekrar arıyor konuşalım gel yeniden işe başla gibisinden annemde tekrardan işe gidiyor o sirada anneme kahve koymuş anneme defalarca söyledim ne oldu hatırlıyor musun diye sadece kahve ictim ondan sonra ne oldu hatirlamiyorum dedi bir anlık boşluğa düşmüş ve adam annem giyinirken fotoğraflarını videosunu çekmiş annemi bununla tehtid ediyor onu geçtim adamın yanında çalışan çocukla bu adamın arası bozulmuş sevdiği kızdan ayırmış bu adamla cocuk alkol alıp adamı sarhoş etmiş cocuk telefonu karıştırıp annemin fotoğrafını bulmuş video falan cocuğa vereceği olduğu için bu adamın çocuk annemi kullanıyor annem çok kötü üzülüyorum haline bir hata yapmış yardım edin. Bu cocuk benim telefon numaramı bulup beni annemle tehtit etti. Bana o adamı ara benim telefonlarıma çıkmıyor dedi yoksa annenin fotoğraflarını yayarım dedi. Yazışmalar elimizde ama korktuk. Annem için endişeleniyorum. Ne yapmamız lazım bilgi verirseniz çok mutlu olurum.!

   1. Av. İlker Atamer

    Anneniz şantaja boyun eğmeden bu konuda profesyonel hukuk desteği almak için vakit kaybetmeden bize başvurursa birkaç gün gibi çok kısa bir sürede annenizi şantaj sarmalından kurtarabiliriz.

 6. sibel

  ben cok büyük bir hata yaptim.evli bir erkekle birlikte oldum.onun esi bütün sesli kagitlarini ve mesajlarimizi kayit etmis.iki esler ayrildi.zaaten 1 yildir evlilik hayatlari yokdu.fakat birlikte oldugumun esi simdi aileme ve cevreme herseyi göndermekle bana santaj ediyor.birlikte oldugum kisi esine 650 bim tl ödemesine ragmen durmiyor.facebook sifremi bile kirip sifresini degistirip kendi kullaniyor.bana ulasamadigi zaman ailemdem birine yazip aramami istiyor.ne yapacagimi bilmiyorum.

  1. Av. İlker Atamer

   Bu tür video veya fotoğraf üzerinden işlenen tehdit ve şantaj suçlarında faili durdurmanın en etkin ve yegane yolu uzman bir bilişim avukatı vasıtasıyla vakit kaybetmeden ve tehditlere boyun eğmeden hukuki süreç başlatmaktır. Bilişim avukatı olarak bu tür fotoğraflı veya videolu şantaj ve tehdit suçlarında hem tehdide konu içeriğin internetten çıkartılması hem de failin yakalanarak söz konusu içeriklere el koydurmamız mümkündür. Ayrıca eğer fotoğraf veya video zaten yayınlanmışsa buna yönelik de gerek hukuki gerekse teknik anlamda çözümlerimiz bulunmaktadır.

 7. meri

  Merhabalar. 7-8 ay öncesine kadar whatsapp tan atılan mesajlarla eski sevgilim tarafından tehdit edildim. Babamın yaptığı telefon gorusmesi sonucu tehdit etmeyi bırakmıştı. Ve şimdi tekrar mesaj atiyor açıkça tehdit ediyor intikam alicam diyor. Savcılığa gidip baslatacagimiz süreç bu durumun bi çözümü olabilir mi? Başka ne yapılabilir veya? Lütfen yardım edin.

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdit ve şantaj suçlarında tehditlere boyun eğmek asla faili durdurmamaktadır. Faili durdurmanın tek yolu ise hukuki işlem başlatmaktır. Zira hukuki işlem başlatıldığı halde de tehdit veya şantaj suçu işlenmesi mümkün değildir.

 8. Emre

  Merhaba. Ben eşcinsel bi arkadaşımla Antalya ya gittim. Bunla bi evde kalacaktık. Ama bu kaldığımız eve alışamadığı için Hornet adlı eşcinsel kişi bulma uygulamasından biriyle tanıştı ve geceleri onun yanına gitmeye başladı. Ben de her gece onu merak ediyordum. Tanıştığı çocuğun numarasını gizlice aldım ve bi arkadaşıma bu numarayı arattım. Aradığımız kişiye, arkadaşımı yanına almamasını,onun daha 16 yaşında reşit olmayan bir çocuk olduğunu, numarasını bulduğumuz gibi senin adresini de buluruz tarzı konuşmalarla çocuğu biraz korkutmak istedik. Tüm amacım arkadaşımı kendi yanıma almak, o insanlardan uzak tutmak idi. Bu konuşmadan sonra çocuk sinir krizi geçirmiş. Benim arkadaşım bu çocuğa Benim yüz fotoğrafımı, okuduğum bölüm ve üniversiteyi anlatmış. O çocuk da onun okuduğu üniversiteyi ona zehir edecem diyerek tehdit içerikli sözler kullanmış. Elimde de bir tehdit mesajı bulunuyor. Telefonda onunla konuşan kişi de ben değildim zaten ama ben konuştum sanıyormuş. Çoooook korkuyorum çünkü çocuk eşcinsel ve üniversiteye gelip benim sosyal hayatımı batırabilir. İnsan İçine çıkamaz edebilir Ne yapmalıyım. Lütfen yardım edinn

  1. Av. İlker Atamer

   Kişilerin cinsel tercihleri ve pratikleri özel hayata ilişkin olup bu tür kayıtların açığa vurulması özel hayatın gizliliğini ihlal suçu teşkil ettiği gibi bu kayıtlar yoluyla kişilerin tehdit edilmesi ayrıca tehdit ve/veya şantaj suçu oluşturmaktadır. Bilişim hukuku alanında uzman bir hukuk bürosu olarak bu tür suçların işlenmesi halinde hem failin yakalanarak durdurulmasını ve şantaja konu içeriklere el konulmasını sağladığımız gibi yayınlanan içerikleri de hukuki yoldan çıkartmaktayız.

 9. Buse

  Merhaba Ilker Bey, beni eski sevgilim fotograflarimla ve videomla tehdit ediyor abime aileme akrabalarima yollamakla tehdit ediyor ne yapmam gerek lutfen yardim edin ailemin ogrenmemesi gerek.. cevap verirseniz cok sevinirim.

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdit veya şantaj suçunu ispatlayan mesajları ve yazışmaları delil olarak saklayıp bize başvurursanız çok kısa bir sürede faili durdurabilir ayrıca şantaja konu içeriklere el koydurabiliriz.

  1. Av. İlker Atamer

   Web sitemizin sağ üst köşesinde “iletişim” yazan yere tıklarsanız bize nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 10. Kübra

  Iyi günler. Sevgilim cinsel içerikli video ile tehdit ediyor ve arkasında mafya var.yaşadıgımız yer küçük olduğu için savcılığa gidemiyorum.gitsem de onların ailesinden birisi bişey yapar diye korkuyorum . Yardım ederseniz sevinirim .

  1. Av. İlker Atamer

   Bu tür durumlarda şehir dışından bir avukatla çalışmanızda fayda. Avukatı kimse tanımayacağı için sizin adınıza işlem yaptığında gizlilik anlamında bir sorun olmayacaktır. Ayrıca ceza soruşturmaları kanunen gizlidir.

 11. Eski sevgilimde cinsel içerikli fotoğraflarım var bunları aileme atmakla tehtit ediyor, reşit değilim ve ailemin öğrenmesi çok kötü olur ailem öğrenmeden nasıl şikayette bulunabilirim

  1. Av. İlker Atamer

   Ceza soruşturmaları kanunen gizlidir ancak eğer reşit değilseniz zaten anne ve babanızın izni ve dolayısıyla haberi olmadan şahsen şikayette bulunma imkanınız yok. Fakat en azından bu konuda uzman bir avukattan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 12. Derya

  1 yıldır beraber olduğum bi erkek arkadaşım vardı onda açık fotoğraflarım vardı 4 arkadaşı erkek arkadaşımın telefonunu ele geçirmiş benim fotoğraflarımi da almışlardı yaklaşık 3 aydır beni tehdit ediyo lar benden 300 lira para aldı ve fotoğrafları akrabalarima ve babama yolladilar ciddi anlamda dayak yedim kafam kırıldı 15 gün boyunca yerinden kalkamadim ve hala da fotoğrafları dağıtmaya devam ediyo ne yapacağımı bilmiyorum şikayet etmek istiyorum ama ailemin bilmesini istemiyorum ayrıca resitim bunu gizleme şansım var mı ?

  1. Av. İlker Atamer

   Ceza soruşturmalı zaten kanunen gizlidir. Ayrıca bu konuda tecrübeli bir avukatla çalışırsanız 3-5 ay sürecek bir ceza soruşturması yerine 1-2 haftada sonuç alabilirsiniz. Zaten failin yakalanması ve görüntüleri el konulması bu kadar hızlı olursa gizlilik anlamında da endişe etmenize mahal kalmaz.

 13. HÜLYA

  Merhaba ben 18 yaşındayım ve eski erkek arkadaşım tarafindan her türlü tehdit ediliyorum bana vurdugu oldu mesajla sözle ailemle bir cok kere tehdit ettigi oldu annem ve babam ayrı annemi böyle bir konuyla hayal kırıklığina ugratmak istemiyorum ama artik cidden korkuyorum en son karsima ciktiginda siddetli bi kavga yaşadık hala ben mutlu degilsem sende olamicaksin gibi mesajlar atıyor ne yapabilirim yardimci olabilir misiniz lutfen cok fazla korkuyorum çünkü her hangi bi guvencem paylasabilecegim biri yok..

  1. Av. İlker Atamer

   Mağdur taraf olarak hukuki bir işlem başlatmadan bu tür tehdit ve şantaj eylemlerini durdurmanız mümkün değildir. Hatta pasif kaldığınız ve yasal işlem başlatmadığınız sürece failin eylemleri artarak devam edebilir. Dolayısıyla daha fazla sıkıntı çekmeden ve zarara uğramadan bir an önce uzman bir bir avukatın kapısını çalmanız gerekir. Eğer bu konuda tecrübeli bir avukatla çalışırsanız fail, bu görüntüleri ifşa etmeye bile fırsat bulamadan gizli bir soruşturma ile bu görüntülere el konulabilir ve bu dertten sonsuza dek kurtulabilirsiniz.

 14. Mehtap

  Ewli bir kadınım bekar ve benden yaşça küçük bi erkekle ilişki yaşadım resimlerim var elinde cinsel içerikli. Tehditle bi kaç defa para gönderdim . Ama bu son diyerek tekrar istiyor. Şimdi şikayetçi olsam ne Zaman gözaltına alınır. Resimlerin dağılmasından kırkıyorum. Ve ne kadar ceza alır.

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdit ve şantaj suçlarında uzman bir avukat olarak her zaman söylediğim gibi tehdit ve şantaja maruz kalıp şüpheliye ödeme yapmak şüpheliyi ancak geçici olarak durduracaktır ve ilk fırsatta şüpheli sizden yine para isteyecektir. Dolayısıyla yapmanız gereken şey hiç çekinmeden bu konuda uzman bir avukattan hukuki destek almaktır.

 15. Burcu

  Yaklaşık 2 yıldır süren bir boşanma davası süreci yaşamaktayım. Bu arada tanıştığım bir kişiyle ilişki yaşamaya başladım. Ancak kendisinden ayrılmak istiyor ve bu ilişkiyi devam ettirmek istemiyorum. Elinde cİnsel içerikli videolarım var ve bunları aileme ve halen dava sürecinde olduğum eski eşime göndermekle tehdit ederek benimle ilişkisini sürdürmek istiyor. Eşime açtığım davayı zina nedeniyle açtığımdan şimdilik haklı taraf olarak görüluyorum. Bu videolar eline geçerse hem maddi olarak kaybım olur hem de çocuklarımın velayetleri babaya verilir diye korkuyorum. Beni tehdit eden şahsa hukuki bir süreç baslatsam bu davam boşanma davamı etkiler mi, başkaları tarafından bilinir mi?

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdit ve şantaj suçu nedeniyle açılacak bir ceza soruşturması kanunen gizli olacağından bunun başkaları tarafından öğrenilmesi mümkün olmadığından boşanma davanız etkilenmez.

 16. Hulyam

  Merhabalar 4 arkadas tarafindan tehdit ve santaj olayina maruz kaldim cep ms lari ve ses kayitlari elimde …ogluma esime video resim vs gostermek ile tehdit ediliyorum…ne yapmam gerekiyor…esim duymadan bu konuyu cozebilirmiyim…savciliga gitsem olayi herkes duyar mi bu yuzden cekiniyorum…bunlara boyun egmek istemiyorum..yardim ederseniz seviinirim..

  1. Av. İlker Atamer

   Kendi başınıza işlem başlatırsanız evinize tebligat geleceğinden gizlilik anlamında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer bu konuda uzman bir avukat ile çalışırsanız hem gizlilik olarak rahat edersiniz hem de kısa sürede kesin sonuç alırsınız. Şu ana kadar sizin durumunuzda olan çok sayıda müvekkilimiz için gizlilik çerçevesinde hızlı sonuç aldık.

 17. Kader

  Ben birine kendi şahsi özel fotoğraflarımı attım ve şuan beni tehdit ediyor daha çok fotoğraf istiyor ve ben atmıyorum.diye ailene gostericem diyor benim ne yapmam lazim

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdit ve şantaja boyun eğmek sorunu çözmek yerine faili daha fazla kışkırtacaktır. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey bu konuda uzman bir avukattan profesyonel destek almak. Bize telefonla ulaşırsanız ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 18. Iaimdin

  Merhaba bn de zor durumdayım elinde fotoğrafların var ve bizden para istedi yüklü bir para verdik ama tedbirleri bitmedi benim duygularım la oynadın git şikayet et etmezsen ben şikayet edecem diyipdiyio duruyor ne yapabilirim

  1. Av. İlker Atamer

   Tehdit ve şantaj suçu işleyen kişiye istediği şeyleri vermek ancak geçici çözüm sağlayabilir ve kesin çözüm için profesyonel bir destek almak üzere bize başvurabilirsiniz.

 19. Fatma

  Merhaba bir erkek beni fogtoraflarımı yayınlamakla ve cocuklarımla tehdit ediyor ve karsılığında benden para istiyor bende korktugum için bu kişiye 2 defa para verdm bende polise gidecegmi söyledm bu defada beni kızdırma polise gidersn sen zararlı çıkarsn avukat tutarm böyle böyle derm hc bi sey olmaz ama sen sonuçlarına katlanırsn diyor tehdit santaj hepsı var ne yapabilrm yardm edin. Santaj ve tehdit sucunun cezası nedn bu kadar az en az 10 yildan başlamalı

  1. Av. İlker Atamer

   Şantaj suçunda, faile istediği parayı vermek asla çözüm değildir. Şantaj suçu mağduru olarak yapmanız gereken profosyonel hukuki yardım alarak yasal süreç başlatmaktır.

 20. Ceren

  Merhaba adim ceren henuz reşit degilim ve bu yuzden de hukuki işlem başlatamiyorum eski sevgilimle cinsel durumlar olmuştu.elinde resim video yok fakat benim evime gelmekle tehdit ediyor acikcasi elim kolum bağlı.Cok da buyuk bi vicdan azabi cekiyorum aileme de bu durumlari soylecek cesaretim olmadi ne yapacagimi bilmiyorum.eger soylersem ilerde cok ciddi sorunlar olabilir.ne yapabilirim bilmiyorum yardimci olur musunuz?

  1. Av. İlker Atamer

   Vekaletname çıkartıp yasal işlem başlatmak için reşit olmanız veya anne ve babanızın sizin adınıza vekalet vermesi gerekir. Ancak danışmanlık hizmeti almak için vekaletname çıkartmanız gerekmiyor.

 21. Sevil

  Merhaba ismim Sevil 33 yaşındayım bundan yaklaşık 3 ay önce sosyal medyadan biriyle tanıştım sevdim güvendim nasil yaptım bilmiyorum uygunsuz resimler gönderdim şuan o resimleri aileme babama ve tanıdıklarıma gönderip rezil etmekle tehdit ediyor korkuyorum ve aileme anlatmaya cesaret edemiyorum elimde hiç bir kanıt yok benim adıma sahte facebook ve instagram hesabı açıyor bu kişiden nasıl kurtulurum lutfen yardım edin

  1. Av. İlker Atamer

   Sevil Hanım sizinle aynı tuzağa düşen çok sayıda kadına yardımcı olduk. Şantaja boyun eğmeden bize başvurursanız sizi de aynı şekilde bu sıkıntılı durumdan kesin şekilde ve çok kısa sürede kurtarabiliriz.

 22. Esma

  Merhaba ben erkek arkadaşım tarafından cinsel içerikli fotoğrafım olduğu için tehdit ediliyorum . İlişkimizin zorla devam etmesi için beni her gün tehdit ediyor . Küfür ediyor . Telefonumun sürekli açık kalmasını istiyor insanlarla olan konuşmalarımın dinlenmesi için . Hatta kuzenime fotoğraf attı . Ama kuzenimi ben bir şekilde susturdum . Şimdi ise amcamlara babama vb bütün akrabalarıma atacağını söylüyor . Dava açmak istiyorum . Maddi durumum iyi değil . Ne kadar öderim ? Ayrıca şikayette bulursam dava açılırsa ailemin haberi olur mu ? . Ailemin kesinlikle öğrenmemesi lazım . Lütfen yardım edin . Teşekkürler

  1. Av. İlker Atamer

   Bu tür suçlarda kendi başınıza şikayet yapmanız durumunda netice almanız çok zordur. Hızlı bir şekilde netice almak için bu konuda uzman bir bilişim avukatıyla çalışmanızı öneririz. Ayrıca şahsen başvuru yaptığınızda tebligatlar size gönderilecektir ancak avukatla başvuru yaparsanız tebligatlar avukata gidecektir. Bu konuda bizden destek almak isterseniz telefonla bize ulaşabilirsiniz.

 23. Sevim Çakmak

  Iyi günler…
  Şu an boşanma aşamasinda olduğum eşim, 5 ay kadar önce çocugumun yanında, hem yüklü maddi istek yönünden hem de aramizda yaşanan ozel hayatı, onur ve şerefimi lekeleyecek sekilde yakinlarıma açıklamakla iki farklı zamanda şantaj yaptı ve ölümle tehdit etti. Maddi istekleri belirten uzun mesajları var ama mesajlarda tehdit şantaj unsuru yok. Hakaret ve beddua var. Kanaat oluşturabilecek tarzda çok uzun yazılmiş maddi istek boyutu var. Mesajlarinda Beni geçmişe yönelik kotüleyen cümleler var. Süresi içinde savcılığa suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Sonuç ne olur. Cevaplarsanız sevinirim

  1. Av. İlker Atamer

   Sonucun nasıl olacağı, tamamen savcılık başvurusunun nasıl yapılacağına bağlıdır. Eğer eksik ve yetersiz bir dosya ile başvuru yaparsanız süreç uzun sürebilir ve takipsizlik kararı çıkabilir. Ancak bu alanda uzman bir avukat ile çalışırsanız ve de eksiksiz ve profesyonel bir başvuru yapılırsa kısa sürede olumlu netice alabilirsiniz.

 24. Kaya

  Meb ilker bey benim esim okulda okur iken yasi tutmadığı hâlde zorla bir ilişkiye zorlanmış sonra benle evlendi ama bu kişi onu facebok üzerinden tehdit edip para istiyormuş eşine anlatırım çocuklarına zarar veririm diyerek yıllarca para sızdırmış eşim bana durumu daha yeni anlattı ne yapmalıyım tşk

  1. Av. İlker Atamer

   Şantaj suçuna karşı yapılabilecek en etkin mücadele nu konuda uzman bir avukat ile hukuki süreç başlatmaktır. Şantaja boyun eğilmesi ve failin taleplerinin yerine getirilmesi şantaj fiilini durdurmayacaktır.

 25. Tuğba

  İnstagram hesabınız var mı size birşey anlatmalıyım çok yanlış yaptım şantaja boyun eğdim ve şuan napıcağımı bilmiyorum bi avukattan yardım almalıyım yaşım daha 16 polise gitmek istedim ama ailem öğrenir diye gidemiyorum nolur yardım edin

  1. Av. İlker Atamer

   Şantaj boyun eğmek ve şantajcının dediklerini yapmak hatalı bir davranış olsa da gelenin bu noktada dahi hukuki destek alıp bu problemden hızlıca kurtulabilirsiniz. Bunun için anne veya babanızın bilgisi dahilinde bize ulaşırsanız detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca reşit olmayan kişilere yaşadıkları bu mağduriyeti anne ve babalarından gizlemek yerine paylaşmalarını tavsiye ediyoruz.

 26. Tahir

  Merhaba İlker bey ben dün akşam Facebook’ta bu kıza mesaj yazdim ve uygunsuz sitelere bazen takılıyorum o da karşıt bana mesaj yazdı ben bir kaç uygunsuz video gönderdim ve beni öldürmekle mahkemeye vermekle tehdit etti ve ayrıca ben polisim diyerek beni korkutmaya çalıştı ve sürüm sürüm surundurucem diyerek tehdidine devam etti hakaretler küfürler etti ve ben engelledim sizden yardım istiyorum eğer davalı olursam ne gibi bı müdahalede bulunabilirim

  1. Av. İlker Atamer

   Telefonla bize ulaşırsanız bu konuda uzman bir hukuk bürosu olarak bizden hukuki destek alabilirsiniz.

 27. Mine Demi

  Kızımın evine hırsız girdi. Altın eşyalarını eski bilgisayarını ve fotoğraf larının olduğu flaş bellekleri aldı.kamera ses cihazı ve küçük laptopuna dokunmamış.hiç kimse ile bir husumeti kendine problem çıkaran kimsesi yok. Bir hırsız neden bellek çalar.iki hafta oldu herhangi bir şantaj da yok.çok korkuyor kendisinin bilmediği bir sapığı olduğunu düşünüyor. Ne yapmalıyız.

  1. Av. İlker Atamer

   Çalınan bilgisayar veya flash bellekte herhangi bir özel görüntü veya benzeri söz konusu ise bunların paylaşılma ihtimaline karşı bizden önleyici hukuki destek alabilirsiniz.

 28. çşmc

  Merhaba İlker bey. benim derdimde şantaj. 4 yıl beraber olduğum ve elinde cinsel icerikli ve normal fotoğraflarim olan eski sevgilim aileme akrabalarıma gondermekle tehdit ediyo. biz ayrilali 4 yada 5 sene oldu. Bu zaman içinde yeni bir sevgilim oldu yeni sevgilimi aileler biliyor evlenmeyi düşünüyoruz. ama eski sevgilimin tehdit ve şantajları yüzünden bi yola girmedi. eski sevgilim ilk once bana msj lar atti daha sonra yeni sevgilime (yeni sevgilim herşeyi biliyor) . beni arayip msj atmak yerine hep ona yuklendi. benim elimde uzun zaman onceden kalan bi iki msj var onun disinda yakin zamanda bana tehdit yada santaj içerikli msj yada arama olmadi. daha doğrusu engellediğim icin ulaşamadı. ama suanki sevgilimle ugrasiyo bu durumda elinde benim resim ve videolarım var ve asil santaj yeni sevgilim uzerinden bana yapiliyo dava acmak istiyorum. bi kamu gorevinde çalışıyorum is hayatimi sikintiya sokmasini istemiyorum yasadigim yer kucuk bi yer. ne yapmaliyim nasil bi yol izleyebilirim

  1. Av. İlker Atamer

   Telefonla bize ulaşıp randevu alırsanız şantaj suçu konusunda uzman bir hukuk bürosu olarak kısa bir sürede sizi bu sıkıntılı durumdan hukuki yoldan kurtarabiliriz. Hukuki işlem başlatmak şantaj suçuyla mücadele edebilmenin yegane yoludur.

 29. Emre

  Merhaba İlker bey. 21 yaşında bir arkadaşım 18 yaşından küçük kız arkadaşını müstehcen resimleriyle tehdit etti fakat kız kendi isteğiyle yollamış resimlerini. Telefonları incelemeye alındı mahkeme tarihi belirlendi. Arkadaşım içeriye girer mi daha önce hiçbir suçu yok üniversite öğrencisi?

 30. Birisi

  Merhabalar ilker bey! Video ile şantaj yapan başka bir ülkede ise buna nasıl bir çözüm üretilebilir öğrenebilir miyim. Video ile şantajın baska uluslardan yapılmasının suç niteliği var mi veya buna benzer örnekler varmı?

  1. Av. İlker Atamer

   Şantaj faili yurtdışında dahi olsa hukuki açıdan hızlı sonuç aldığımız bir takım hukuki mekanizmalar bulunmaktadır.

 31. nur

  Merhabalar
  uzun süredir video ve fotoğrafların aileme, iş yerime gönderilmesi ile tehdit ediliyorum. Maalesef tehdit mesajlarını silmek zorunda kaldım. Hukuki işlem başlandığında whatsapp, bip, sms, imesagge gibi uygulamalarda silinmiş geriye dönük mesajları çıkarmanız mümkün olur mu? Bu mesajlar olmadan nasıl ispat edileceğini bilmiyorum. iyi günler.

  1. Av. İlker Atamer

   Şantaj suçlarında atılan mesajlar önemli delil olsa da suçu ispatlayacak yegane delil değildir. Dolayısıyla mesajları silmiş olmanız suçun ispatlanmayacağı anlamına gelmez. Bu konuda detaylı bilgi almak için telefonla bize ulaşabilirsiniz.

 32. Tolga

  İyi günler avukat bey bir bayan Facebook tan amcama tanışma isteği gönderiyor amcam tanımadığı için kimisiniz sizi tanımıyorum diyor bayan arkadaş olmak istediğini bir kahve içmek istediğini söylüyor amcam 58 yaşında kabul etmiyor. Daha sonraki gün akrabalar arasında amcamın ablasının oğlu (yiğeni) Facebook da amcamın bir bayan kiraladığı nı ve o bayanla birlikte olup müstehcen fotolar çektirip şantaj ile yiğenlerinden para koparmak istediğini yani bayanın azmettiricisi olarak amcama iftira atıyor. Ve yiğeni Facebook ta bayanı bulup mesajlaşarak onu azmettireni öğrenmek istiyor bayan beni azmettiren sizinle birkaç poz çektirip size para karşılığı şantaj yapmamı söyledi bunun karşılığında para veriyor. Demiş ve bu bayan 3 aydır durmadan rahatsız edici paylaşımlarda bulunuyor. Avukata gittik fakat ilgi alanı olmadığından biraz zor bulursunuz dedi. Başka bir avukata gittik bu dava çok uzun sürer dedi.bütün akrabaları birbirine düşürdü ve biz kim olduğunu bulamıyoruz. Bizleri iyi tanıyan birisi olduğunu düşünüyorum. Ne yapabiliriz

  1. Av. İlker Atamer

   Bilişim alanında uzman bir hukuk bürosu olarak bu konuda bizden hukuki destek alabilirsiniz.

 33. Serkan

  Merhaba ilker bey ben bir hata yaptım bir bayanla videoda göruntulu konustum ve beni videoya cekmis mustehcen bir video be i santajla tehdit eiyor videoyu ailene iş arkadaslarina gonderirim sabah saat 8 gibi yurt disina ups le havale yap yoksa ofisimde yayimlarim diye ne yapmaliyim

  1. Av. İlker Atamer

   Şantajcıya hiçbir şekilde para yatırmanızı tavsiye etmiyoruz. Profesyonel hukuki destek almak için iletişim sayfamızdaki telefon numaramızından bize ulaşabilirsiniz.

   1. Şengül

    Ilker bey merhabalar. Ben tehtit ve santaj yapan sahsi savciliga sikayet edecegim ancak benm sikayetmden sonra sahsin elindeki buyun veriler hemen silinir mi yoksa sadece ifadesi alinip serbest mi birakilir. Surec nasil isler.

    1. Av. İlker Atamer

     Şahsen yapacağınız şikayetten verilerin silinmesi gibi bir sonuç çıkmaz. Ancak bu konuda uzman bir avukattan destek alırsanız failin evinde arama el koyma işlemi yapılabilir ve şantaja konu materyaller bu şekilde ele geçirilebilir.

 34. Mercan

  Merhabalar. 6 yıl bir adamla ilişki yaşadım. Ve hep ayrılmak için girişimde bulunduğumda beni sözle tehdit ediyor seni cezalandırırım ağır bedel ödersin gibi. Ama fiili olarak da hayatımda yok gidiyor 3 ay sonra geliyor 2 ay sonra geliyor vs. Ondan korkumdan ne bi ilişkiye başlayabiliyorum ne de evlenebiliyorum. Normalde hayatımda yok ama hep onu beklemem içim beni tehdit ediyor, devlet memuru olduğum için işimle, sosyal hayatta rezil etmekle, vurmakla falan tehdit ediyor. İlişkimizin bittiğinden eminim ama onun buna ikna olması için ne gibi bir süreç takip edebilirim? Olmayan bi ilişki için yıllarca bekledim anlayacağınız. Hukuki olarak bir şey yaparsam gerçekten istemediğimi anlar diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım acaba lütfen bir yol gösterin?

  1. Av. İlker Atamer

   Bu tür şantaj suçlarında tek çözüm hukuki işlem başlatmaktır ancak bunun uzman bir avukatın desteği başlatılması ve takip edilmesi önemlidir.

 35. Mert

  Merhabalar. Arkadaşlık sitesinde biriyle tanıştım, whatsaptan konuştuk, sonra instagrama ekledim. Arkdaş listemin ekran görüntüsünü almış. Whatsapta uygunsuz bikaç video gönderdim maalesef. Şimdi para göndermezsem tüm instagram listeme bu videoyu göndermekle tehdit ediyor. İşin kötü tarafı yurtdışında bu şantajcı kadın. Ne yapabilirim, arkadaş listeme video göndermesini nasıl engelleyebiliriz

  1. Av. İlker Atamer

   Taklitlerimizi bir kenara bırakırsak bu suç tipi konusunda 10 yıla yakındır dosya takibi yapan ve bu alanda Türkiye’de tek uzman hukuk bürosu olarak bizimle iletişime geçerseniz sizi de hızlı bir şekilde şantaj sarmalından çıkartabiliriz.

 36. Yardım

  Instagram üzerinden bana şantaj yapıldı ve kimsenin onları bulamayacağını söylediler ve ellerinde videom olduğu için 2 bin TL para gönderdim bunu yakınlarıma ve gerekli kurum yerlerinde paylaşacakları söylediler bu kişiler iddia ettikleri gibi bulunmuyor mu şikayetçi olamıyor muyuz ?

  1. Av. İlker Atamer

   Hukuki işlem neticesinde yakalattığımız ve hakkında kamu davası açılan yurtiçinde ve yurt dışında çok sayıda kişi bulunuyor. Şantaj suçu konusunda hukuki destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

error: Kopya koruması!